Франкфурт-на-Майні

Програма з навчання служителів-волонтерів у Європі спрямована на те, як допомагати іншим під час кризи

Розширена програма допомоги людям, які переживають емоційну кризу, є дуже корисною для жінок та чоловіків, які займаються волонтерською діяльністю у громадах Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів у Європі.

Ознайомчі курси та путівник з обговорення, впроваджені церковним європейським територіальним офісом Служби з питань сім’ї, доступні 14 європейськими мовами.

“Програма “Служіння під час кризи” представляє оснований на євангелії підхід до психолого-соціальної підтримки”,—пояснює старійшина Марк Ренчер, який служить волонтером повного дня у головному європейському офісі Церкви у Франкфурті-на-Майні, Німеччина. Йому було доручено втілити цю програму за допомогою місцевих психологів.

“Часто, коли ви спілкуєтеся з кимось, хто відчуває кризу, ви не знаєте, що сказати. Програма навчає вас, що говорити і як ставитися до людей у кризовому стані”,—додає його дружина сестра Лізбет Ренчер, ліцензований психолог з професорським званням.

“Служіння під час кризи” допомогає провідникам приходів і членам Церкви служити людям, які знаходяться у кризовому стані.
“Служіння під час кризи” допомогає провідникам приходів і членам Церкви служити людям, які знаходяться у кризовому стані.

Вона підкреслила, що ці ресурси призначені для служителів-волонтерів і не замінюють професійну допомогу. “Ми тут не для того, щоб займатися психотерапією або надавати терапевтичну допомогу. Наша мета полягає в тому, щоб дати їм певну емоційну підтримку, аби запобігти подальшій шкоді”,—сказала сестра Ренчер.

Руйнівні повені, біженці з України в пошуках безпечного прихистку—Європа стикнулася з кількома кризовими ситуаціями за минулі пару років. “Служіння під час кризи” стає цінним ресурсом для волонтерів Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, коли вони допомагають тим, хто цього потребує. “Ми отримали багато відгуків від єпископів і президентів Товариства допомоги, які говорили, що їм би хотілося мати цю програму раніше”,— зазначив старійшина Ренчер.

У вересні 2021 року Тереза Рапосо запустила цей проєкт у Європі, працюючи з трьома приходами у Лісабонському колі. У неї, як порадниці Служби з питань сім’ї, були роки досвіду роботи з Червоним хрестом у Лісабоні.

Після навчання місцеві провідники повідомляли, що програма була зручною, допомагаючи їм бути більш впевненими у спілкуванні з членами Церкви, які переживали емоційний стрес. Точніше, вони відчували себе краще підготовленими слухати, реагувати на емоції і давати надію.

Короткі ознайомчі уроки проводилися з волонтерами, які надавали допомогу постраждалим від повені у минулому році. Путівник з обговорення на 44 сторінках, доступний албанською, хорватською, данською, голландською, англійською, фінською, німецькою, італійською, норвезькою, португальською, румунською, іспанською і шведською, надсилається на вимогу служителям і приходам. Крім того, порадники Служби з питань сім’ї готові провести ознайомче навчання для провідників, членів Церкви чи волонтерів на місцях.