Франкфурт-на-Майні

Церковна програма допомагає зцілитися жертвам сексуального насильства

У дванадцятьох уроках поєднано освітній, духовний і терапевтичний підходи до зцілення. Ця програма сфокусована на Спасителеві Ісусі Христі та зцілюючій силі Його Спокути.

“Я відчуваю, що мене приймають і люблять”. “Тепер у мене є надія”. “У мене була депресія і нічого не хотілося, тепер мені хочеться чогось для себе”. “Я плачу, і це сльози щастя”. “Я з нетерпінням чекаю на це весь тиждень”. “Ці уроки крапля за краплею входять у мою душу, і мені стає емоційно легше”. Це відгуки учасниць програми “Зцілення після сексуального насильства”, що основується на груповій терапії, запровадженій Церквою Ісуса Христа Святих Останніх Днів у Європі з 2021 року.

У червні 2021 року офіс Служби з питань сім’ї в Європейській території вперше запровадив за межами США програму “Зцілення після сексуального насильства” після того, як стало відомо про конкретний випадок насильства в Європі, і те, як сильно це вплинуло на особу та її сім’ю.

Посібник для керівника групи “Зцілення після сексуального насильства”.
Посібник для керівника групи “Зцілення після сексуального насильства”.

Програма “Зцілення після сексуального насильства” розроблялася Службою з питань сім’ї у Сполучених Штатах і реалізовувалася очно. Саме тоді було вирішено почати процес запровадження цієї програми для членів Церкви у Європі та її адаптації до їхніх потреб.

Було створено закриту онлайн-групу для англомовних сестер по всій Європі. Першу групу вела Джун Феррейра, консультантка і психотерапевтка зі Сполучених Штатів, і сестра Лізбет Ренчер, літня місіонерка, яка є дипломованим психологом.

У дванадцятьох уроках поєднано освітній, духовний і терапевтичний підходи до зцілення. Ця програма сфокусована на Спасителеві Ісусі Христі та зцілюючій силі Його Спокути.

Звістка про цю групу облетіла всю Європу, і програма викликала велику зацікавленість. Зараз групові заняття проводяться іспанською, французькою та англійською мовами. У наступному кварталі будуть доступні групи фінською, португальською, німецькою та італійською. Коли жінки у Церкві дізнаються про цю програму, вони часто кажуть, що чекали на євангельський підхід, який би сприяв їхньому процесу зцілення.

“Я дізналася, що достатньо зробити лише один крок вперед, щоб вийти з темряви, в якій ви жили”,—сказала одна учасниця. “У мене є засоби змінити дещо в моєму житті, і це захистить мене”,—сказала інша. Після завершення програми одна жінка зробила висновок: “Спокута Спасителя реальна, і Його було послано, щоб спасти і зцілити особисто вас. Він сильніший, ніж ваш біль, довіряйте тому, що Спокута дійсно може діяти для вас”.