Дні толерантності у Дніпропетровську

Дні толерантності у Дніпропетровську

16 і 17 листопада 2010 року у місті Дніпропетровську відбулися Дні толерантності.

У 1995 році на 28-й Генеральній асамблеї ЮНЕСКО було затверджено «Декларацію принципів терпимості». Тоді ж 16 листопада було урочисто проголошено Міжнародним днем терпимості (толерантності).

Організатор та ідейний керівник цього заходу - Михайло Григорович Мурашкін, голова Асоціації релігієзнавців Дніпропетровської області. Захід відбувався за участю фахівців зі зв’язків з громадськістю Андрія Радуги і Марини Децюри, а також президента Дніпропетровського округу Сергія Ковальова.

Відкриття відбулося 16 листопада в приміщенні громади Бахаї. Присутніх - 20 учасників. Представники телевізійного каналу Дніпропетровська «9 канал» взяли інтерв’ю у Михайла Мурашкіна.

На другий день, 17 листопада, учасники зібралися в приміщенні центрального приходу Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів. Прийшли 16 чоловік з 20 запрошених. Замість запланованих двох з половиною годин учасники провели разом 5 годин!

Вжливо відзначити, що кожному учаснику було що сказати! Ключовими словами всіх виступаючих був заклик до об’єднання і готовності до спільних проектів!

По закінченні офіційної частини, на якій виступило 9 чоловік від різних конфесій, гості зібралися біля столу з пригощеннями, де продовжили своє знайомство.

Фіналом дня толерантності стала загальна фотографія. Прощалися представники зі словами вдячності й побажаннями участі у спільних проектах.

Сергій Ковальов, президент Дніпропетровського округу Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів висловив вдячність усім учасникам заходу за їхнє бажання зустрітися й навести мости дружби. Потім він звернувся до Уложень віри, після чого, маючи на увазі святих останніх днів, сказав:

«Ми ніколи не беремо участі в спорах, а запрошуємо до участі в тому, що нас об’єднує. Ми намагаємося бути схожими на Того, Хто нас створив, і наслідувати Його рису - любов. Ми повинні чинити так само. Бог не належить до жодної конфесії. Спільне є набагато важливішим. Щаслива людина радіє тому, що має. Наше знайомство має продовжитися ділами: спільним служінням, наданням допомоги тим хто її потребує. Ми готові до конкретного діалогу з будь-якою людиною, щоб розвиватися, пізнавати Бога і допомагати людям».