Музичний фестиваль у Москві

Музичний фестиваль у Москві

13 травня в Москві відбувся третій фестиваль класичної музики, організований Представництвом Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів у Росії.

Фестиваль було задумано як просвітницький захід для популяризації класичної музики. В ньому взяли участь 16 виконавців з Росії, України, Казахстану, Болгарії, США. У програмі фестивалю прозвучали твори Н. Паганіні, К. Сен-Санса, Б. Бартока, Ф. Ліста, Ф Шопена, Р. Шумана, П. І. Чайковського, Г. Ф. Генделя, Й. С. Баха та інших видатних композиторів.

Серед учасників фестивалю були такі, які постійно беруть у ньому участь, а були й нові виконавці. Наймолодші серед них - Віталія Антонова з Санкт-Петербурга (флейта), і Павло Яцюк з Києва (труба).

Крім Павла Яцюка Україну представляли член Національної спілки композиторів України, піаніст-імпровізатор, композитор, хоровий диригент, аранжувальник, учасник і лауреат міжнародних джазових фестивалів, організатор і арт-директор джаз-клубу “Du talon” (місто Кременчук) Сергій Горюнович. У його виконанні прозвучала музика Шумана, а також його власний твір “Роздуми на тему Чайковського”.

Євген Бобін - професійний піаніст з Харкова - з великим натхненням виконував музику Ф. Ліста і С. Рахманінова.

Катерина Сердюк з Києва, яка раніше брала участь у фестивалі у складі квартету “Сад пісень”, цього разу виступала із сольною програмою на бандурі. Вона виконувала музику Й. С. Баха і сучасної композиторки Л. Макухи.

Музика поєднала членів Церкви з різних країн. Але всі з радістю вітали й запрошених гостей - струнний квінтет “Ренесанс” з Казані. Дівчата натхненно виконували музику А. Вівальді, А. Моцарта і Й. Пахебеля. Дехто з учасників скористався нагодою поділитися з ними свідченням про Книгу Мормона, яка їх дійсно заціквила.

Фестиваль став справжнім святом як для учасників, так і для слухачів, оскільки чудова музика, атмосфера дружби й любові надовго залишаться в їхніх серцях.