Прибирання у Донецькому ботанічному саду Національної академії наук України

Прибирання у Донецькому ботанічному саду Національної академії наук України

24 квітня 2010 року «Руки допомоги» Донецького округу Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів прибули в Донецький ботанічний сад Національної академії наук України, в один з найбільших ботанічних садів Європи.

Молоді дорослі члени церкви об'єдналися з товариством допомоги округу в єдиному пориві служіння, щоб відновити красу ще в одному зеленому куточок нашого міста. Під керівництвом заступника директора Донецького ботанічного саду і за ініціативою керівників Донецького округу було організовано прибирання території саду, відкритої для відвідувачів з травня по листопад протягом року. Керівництво ботанічного саду з неприхованим захопленням і вдячністю прийняло пропозицію щодо бажання волонтерів привести в порядок частину території саду, яка б незабаром могла прийняти перших травневих гостей.

Білі символічні жилети «Руки допомоги», велика упаковка робочих садових рукавиць і численна кількість великих пакетів для сміття – ось найкоштовніше знаряддя, яке протягом чотирьох годин допомагало робити наш світ чистіше. Не було жодної хвилинки, коли б хтось зупинився або присів відпочити. Всі учасники відчували таке сильне натхнення служити, що руки немов самі працювали, а ноги немов самі невпинно ходили. Адже було так приємно бачити, як залежале сміття дивним чином зникає з прекрасних творінь природи. Кожен хотів зробити свій маленький вклад, щоб біля водоймища знову стало чисто, а між деревами і чагарниками виднілася лише зелена трава і забавні жовті капелюшки кульбаб. І коли остання машина сміття була вивезена з ботанічного саду, то, здавалося, неначе сам сад зітхнув з полегшенням, і сама природа була вдячна за «руки допомоги» членів церкві.

Відчуття радості, сильного натхнення і єдності не давало учасникам цього проекту служіння розійтися по домівках. Нікому з присутніх зовсім не хотілося покидати це дивне місце, тому був організований невеликий пікнік. А в той же час гарна погода і радісний настрій як найкраще сприяли приємному спілкуванню і веселим іграм.

Разом з отриманою радістю і приємною втомою від виконаної роботи, кожен міг отримати яскраве свідчення, що через «руки допомоги» Своїх дітей Небесний Батько може творити Свою волю на землі. «Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі» (Від Матв.5:16).