Підсумки проведення Всеукраїнського дня «Руки допомоги»

Підсумки проведення Всеукраїнського дня «Руки допомоги»

Члени Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів в Україні провели більше 3000 годин громадських робіт 2 квітня 2011 року, проводячи перший Всеукраїнський проект 'Руки допомоги'. Понад 1100 добровольців служили в 50 районах по всій території Україні. Вони ремонтували і фарбували дитячі майданчики, ослінчики у парках, прибирали прибережні території, лагодили літні будиночки і багато чого іншого.

Одягнені в спеціальні білі та жовті жилети 'Руки Допомоги', волонтери працювали з місцевими керівниками і лідерами інших організацій, щоб зробити українську землю чистішою та гарнішою.

У Чернівцях, 30 добровольців відреставрували пам'ятник Максиму Горькому і почистили сквер від сміття, обстригли кущі, а дерева почистили від сухих гілок; сміття та гілки вивезли, скопали клумби та посадили квіти. Серед учасників були присутні місцеві керівники: голова Садгірської районної ради Юрій Бурега та начальник відділу екології районної ради Сергій Меленчук.

У Севастополі був відремонтований дитячий майданчик за участю представників з інших громад, які також запропонували свою допомогу в проведенні подальших проектів служіння в суспільстві. Проект служіння в Івано-Франківську полягав у ремонтуванні, чищенні та фарбуванні дитячого майданчику.

А в Рівному підготували до весни територію кладовища в самому центрі міста шляхом очищення території, прибирання торішнього листя, зламаних гілок, накопиченого за зиму сміття. У Львові погода прояснилася якраз під час служіння, де волонтери прибирали, ремонтували і фарбували ослінчики у парку імені Івана Франка, розташованому в самому центрі міста. Міська влада залишилися дуже задоволеною роботою і хотіла б запровадити такі спільні роботи по всьому місту.

У Києві понад 350 членів Церкви та їхніх друзів, одягнені в жилети з написом 'Руки допомоги' служили в 9 місцях, а також провели традиційне прибирання у парку Бабин Яр, де до них приєдналися інші громади. В деяких місцях було вирішено послужити місцевій державній адміністрації та ЖЕКам з метою озеленення території.

У Луцьку в служінні брали участь друзі і знайомі членів Церкви (35чел), які допомагали прибрати сміття в парку імені Лесі Українки та очистити пляж на березі річки Стир. У шахтарському районі Макіївки, 25 членів Церкви очистили від сміття площу, розташовану біля Палацу культури. У Донецьку добровольці прибирали територію міського парку, видаляючи сміття, накопичене за зиму.

У Білій Церкві добре організована група з 40 членів Церкви прибрали велику паркову зону, запрошуючи представників інших організацій посприяти у прибиранні суміжних районів. Незважаючи на дощову погоду, 14 осіб об'єднали свої зусилля в Житомирі, щоб провести прибирання у парку ім.Юрія Гагаріна, зібравши понад 25 мішків сміття і перетворивши парк в чисту і привабливу територію для прогулянки по лісистій місцевості. У Маріуполі 20 осіб об'єднали свої зусилля, щоб очистити велику площу навколо будинку зборів.

У Харківському регіоні члени Церкви також допомагали упорядковувати місто: прибрали територію лікарні, дитячого будинку, підготували майданчик для нових кліток в зоопарку, навели порядок на дитячій залізниці. Багато говорили про почуття єдності, яке відчували під час служіння. А один з місіонерів навіть порівняв це служіння з Різдвом.

У Дніпропетровському регіоні члени Церкви встановлювали нову сантехніку в дитячій лікарні, прибирали територію, підкопували дерева, прибирали сміття, лагодили ослінчики та літні будиночки на території психоневрологічної лікарні. У Запоріжжі навіть замовили трактор, щоб вивезти старі гілки і сміття, посадили 2 дерева і 2 квітника.

У Миколаєві протягом кількох годин «Руки допомоги» очищали територію зоопарку і вольєри від торішнього опалого листя і іншого сміття, накопиченого за зимовий період. Не вперше члени Миколаївської філії проводять служіння у зоопарку, тому його працівники знають багатьох особисто і завжди з радістю приймають допомогу.

Понад 30 членів Церкви з Приморського приходу Одеси служили в парку Перемоги. Їхніми силами була прибрана значна паркова територія: зібране листя, хвоя і сміття було вивезено, скопані десятки дерев і кущів троянд. Керівництво паркового комплексу висловило подяку і надію, співпрацювати й надалі. Журналістка телекомпанії «Нова Одеса», яка приїхала до завершення нашого служіння, зняла короткий репортаж про проект і взяла інтерв'ю у президента приходу.

У Черкасах вирішили почистити фасад будівлі колишньої лазні від наклеєних оголошень, постерів і різних написів.«Я дуже рада, що в Черкасах знайшлися небайдужі люди, які турбуються про чистоту нашого міста, добровільно погодившись почистити це приміщення» - сказала Любов Майборода, заступниця мера міста.

У Чернігові святі останніх днів забралися разом із своїми друзями, щоб прибрати Комсомольський парк. Було зібрано десятки пластикових пляшок, петард, сигаретних недопалків та іншого сміття. Жителі району подякували за безкорисливе прибирання, хоча один перехожий запропонував гроші за виконану роботу, бо йому було невтямки, що люди в наш час може щось робити безкоштовно.

У цей же день, провідники Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів попросили всіх членів по всьому світу провести 'День служіння' в ознаменування 75-річної річниці церковної Програми забезпечення добробуту членів Церкви.

Президент Генрі Б.Айрінг, Перший радник у Першому Президентстві зробив таку заяву під час свого виступу на суботній ранкової сесії на 181-й щорічній Генеральній конференції.

Місцеві церковні провідники обговорюють деталі проекту, і святі останніх днів можуть запрошувати своїх сусідів і друзів взяти в ньому участь. 'Почуття єдності примножить позитивні результати вашого служіння. І ці почуття єдності в родині, в Церкві, і в суспільстві будуть розростатися, і приносити свої плоди ще довгий час після закінчення проекту 'сказав Президент Айрінг.

Його слова були повністю реалізовані під час всеукраїнського Дня служіння «Руки допомоги» 2 квітня 2011 року. Учасники зійшлися на думці, що проект повинен проходити в Україну щорічно, закликаючи до співпраці місцеві спільноти та інші організації.

Статистика.

Кількість приходів/філій, що проводили служіння: 53

Кількість добровольців та учасників: 1133

Додаткові новини по Всеукраїнському проекту 'Руки допомоги':