“Святкування сімейної історії” об’єднало тисячі ентуазіастів-дослідників генеалогії

“Святкування сімейної історії” об’єднало тисячі ентуазіастів-дослідників генеалогії

СОЛТ-ЛЕЙК-СІТІ Тисячі ентузіастів-дослідників сімейної історії заповнили Конференц-центр у четвер, 29 квітня 2010 року. Вони насолоджувалися музикою, зворушливими промовами та відеосюжетами в рамках Сімейно-історичної конфернції генеалогічного товариства - 2010.

Подія під назвою “Святкування сімейної історії” була організована FamilySearch - підрозділом Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, і стала надихаючим доповненням до лекцій, презентацій та інших заходів конференції, що організовуються з метою навчання і налагоджування стосунків.

Президент Генрі Б. Айрінг, перший радник у Першому Президентстві, звернувся до присутніх. У своєму виступі він відзначив, яку надзвичайну підтримку дослідники сімейної історії надають один одному. “Ви створили і зберегли товариство, де до наставника, який навчає менш досвідчених, ставляться з повагою, - сказав президент Айрінг. - Дивовижним є те, що таке товариство виникло. І ще більш дивовижним є те, що воно досі існує”.

“Ще ніколи не проводилося подібного заходу - святкування сімейної історії подією такого високого рівня, на якій присутні тисячі ентузіастів, - розповідає Джей Велкер, президент CEO FamilySearch. - Подаються уривки із сімейних історій, а музичні номери у виконанні Мормонського Табернакального хору просто неймовірні. Ми такі вдячні, що президент Айрінг і Девід Мак-Калоф виступали сьогодні перед нами”.

Під час програми на величезному екрані демонструвалися відеофрагменти історій із особистих щоденників, зворушливі відкриття невеликої групи людей, які досліджували свою сімейну історію.

В одному відео розповідається про Маїллі Моссман, гавайську жінку, яка знайшла надзвичайну внутрішню силу, щоб побороти рак груді. Під час своїх досліджень вона дізналася про неймовірну історію життя своєї прабабусі Емми Лайонс Ваїмау, яка була хвора на проказу.

Емма була змушена піти із сім’ї на Різдво 1894 року й жити в Калаупапа - в лепрозорії разом з іншими хворими. Там вона закохалася, вийшла заміж і народила шістьох дітей. За законом через рік після народження вона була змушена віддавати кожну дитину, щоб вони не заразилися проказою.

“Коли я про це розповідаю, то відчуваю сум у серці, - каже Маїллі. - Історія моєї прабабусі є цікавою, бо я сподіваюся, що всі якості, притаманні їй, тепер маю і я”.

Двічі проглянувши місця поховання тисяч людей, Маїлі нарешті знайшла місце спочинку своєї прабабусі Емми. Ця подія дуже схвилювала Маїллі, бо роки пошуків, болю, самотності й радості нарешті увінчалися успіхом.

“Через те що у мене був рак груді, я змогла краще розуміти, що відбувалося з Еммою і як вона справлялася зі своєю хворобою. Завдяки життю Емми я так багато дізналася про життя - моє життя”, - продовжує Маїлі.

На радість присутніх Девід Мак-Калоф, дворазовий лауреат премії Пуліцера, автор та історик, вдруге за шість місяців приїхав до Конференц-центру, щоб взяти участь у цій програмі. У грудні 2009 року він працював з Мормонським Табернакальним хором та Оркестром храмової площі на щорічному Різдвяному концерті.

Під час свого виступу Мак-Калоф розповідав про природу історичних досліджень і те, як ми повинні розуміти тих, хто жив до нас. “Чим більше ми знаємо, тим більше нам хочеться дізнатися. Допитливість є прискорюючим фактором”, - сказав він.

“В дійсності, немає минулого. Насправді ніхто не жив у минулому. Вони жили в теперішньому, своєму теперішньому”, - додав він.

Представники FamilySearch брали участь не лише у святковому засіданні цієї конференції. Вони провели понад 30 практичних занять. Ще більше співробітників працювали в на експозиції FamilySearch кожного дня, відповідаючи на запитання присутніх щодо сімейної історії й демонструючи безкоштовні ресурси в режимі он-лайн. Конференція тривала до 1 травня 2010 р.

“Було дуже цікаво проводити конференцію Національного генеалогічного товариства в Солт-Лейк-Сіті, - сказав Девід Ренчер, керівник генеалогічних досліджень у Церкві. - Вперше з 1985 року конференція відбулася тут, і ми з великою радістю приймаємо таку велику кількість людей”.

У Солт-Лейк-Сіті знаходиться найбільша генеалогічна бібліотека, яка може запропонувати багато цікавого любителям генеалогії. Колекція бібліотеки нараховує 2,4 мільйони роликів з мікрофільмованими генеалогічними записами, 727 тис. мікрофільмів, 356 тис. книг, 4500 періодичних видань і 3725 електронних ресурсів.

Бібліотека сімейної історії була заснована в 1894 році. Сьогодні вона відкрита для відвідувачів безкоштовно і кожного дня її відвідує приблизно 1900 чоловік. У бібліотеці проводяться безкоштовні заняття, в ній працюють досвідчені волонтери, які з радістю допомагають всім дослідникам.

Крім відділу в Солт-Лейк-Сіті по всьому світу існує ще 4600 невеликих центрів сімейної історії. Ці центри разом з веб-сайтом www.familysearch.org кожного місяця відвідують мільйони людей.

FamilySearch наполегливо працює над тим, щоб більше записів ставали доступні кожного дня і завдячує невеликій армії волонтерів, які готують ці записи для використання в режимі он-лайн. “На даний момент понад 30 тис. чоловік допомагають створювати безкоштовні індексовані матеріали в режимі он-лайн, - сказав Верклер. - Є такаож інші способи, у які люди, зацікавлені сімейною історією, можуть надавати допомогу”.