Щорічному звіт про головні проекти Церкви з надання допомоги під час надзвичайних ситуацій

Щорічному звіт про головні проекти Церкви з надання допомоги під час надзвичайних ситуацій

Минулого року Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів надала допомогу жертвам природних катаклізмів у 58 країнах---від Гаїті до Пакистану й Нової Зеландії. Про це повідомляється у Звіті за 2010 рік про надання допомоги в надзвичайних ситуаціях, підготовленому Службою благополуччя. Згідно звіту, Церква відреагувала на 119 природних катаклізмів і надала екстрену допомогу, яка обчислюється мільйонами доларів.

У 2010 році внаслідок більш ніж 350 природних катастроф загинуло майже 300 тис. чоловік. За останні 25 років це найбільший показник загиблих. Серед катаклізмів були землетруси, повені, зсуви землі, тайфуни, хвороби, сильна спека й виверження вулканів, які завдали шкоди 200 мільйонам чоловік і нанесли збитків на суму більше 100 мільярдів американських доларів.

Ось короткий перелік деяких стихійних лих, на які відреагувала Церква:

Землетруси

Землетруси спричиняють найбільшу кількість загиблих---зокрема спустошливий землетрус на Гаїті у січні 2010 року за оцінками забрав життя 230 тис. чоловік в Порт-о-Пренсі й навколо нього. Крім того, значні землетруси були в Консепсьйоні, Чилі, та в Крайстчерч, Нова Зеландія.

Разом з іншими Церква відгукувалася на кожну з цих подій, постачаючи продукти і предмети першої необхідності. На Гаїті волонтери-медики організували надання допомоги тисячам поранених. Церква продовжує надавати допомогу на Гаїті, в тому числі сприяючи працевлаштуванню, налагоджуючи освіту та організовуючи тимчасове житло.


Повені та зсуви землі


Хоча повені й не є такими спустошуючими, однак вони були найбільш поширеним стихійним лихом у 2010 році й стали причиною загибелі багатьох людей, позбавивши мільйони інших їхніх домівок. Лише у Пакистані загинуло 2000 чоловік, а кількість постраждалих сягає 20 млн. Кілька тижнів неперервних дощів та зсувів землі по всій Центральній Америці та північному узбережжю Південної Америки завдали шкоді 2,5 млн. жителів Колумбії та Венесуели.

Китай, Таїланд, М’янма, В’єтнам і Філіппіни боролися з повінню на іншому кінці земної кулі. Загалом у цих країнах загинуло понад 1800 чоловік. І в Сполучених Штатах мешканці штатів Тенісі, Кентуккі та Міссурі пережили найбільшу повінь за останні кілька десятків років.


Церква надавала допомогу продуктами, водою, гігієнічними наборами, ковдрами, одягом та іншими предметами тим людям, будинки яких було пошкоджено чи зруйновано. Щоб допомогти в подальшому розчищенні території, Церква надіслала набори для миття та організувала команди волонтерів.

Холера

В останньому кварталі 2010 року спостерігалося два великі спалахи холери---перший на півночі району Артібоніт на Гаїті, який швидко поширився по всіх провінціях країни й став причиною смерті понад 3 тис. чоловік на кінець року. Другий спалах спостерігався в районі Дару в Папуа Нова Гвінея, який був меншим і менш відомим, забравши життя 300 чоловік.

У відповідь на ці два спалахи хвороби Церква надіслала кваліфікованих лікарів-волонтерів, зібрала й відправила нові набори, спеціально призначені для запобігання й лікування холери. До наборів входить мило, очищувач води та регідраційні солі. Крім того, Церква направила великі системи для очищення води, тисячі пляшок з фільтром та навчально-просвітницькі матеріали про холеру.

Усе це стало можливим завдяки щедрим пожертвуванням членів та друзів Церкви. Сто відсотків внесків використовуються на допомогу нужденним.