Як апостоли готуються до своїх виступів на Генеральній конференції?

Як апостоли готуються до своїх виступів на Генеральній конференції?

Коли пророки, апостоли та інші керівники Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів збираються раз у півріччя, щоб звернутися до всього світу, членів Церкви та інших людей запрошують почути їхні надихаючі послання. Розуміючи, скільки людей готові їх слухати, скільки сердець відкриті до сприйняття та потребують просвітлення, Церковні провідники звертаються за допомогою до Духа для отримання одкровень стосовно тем їхнього виступу.

2011 р. старійшина Джефрі Р. Холанд так описав процес обрання та підготовки тем для виступів на Генеральній конференції:

«Можливо, ви вже знаєте (а якщо ні, то вам слід про це знати), що за рідким винятком жоден чоловік або жінка, які тут виступають, не отримують теми виступу. Кожен має поститися і молитися, вивчати і шукати, починати, зупинятися й знову починати, доки не прийде впевненість, що для цієї конференції, для цього часу їхня тема є саме тією, яку, за волею Господа, промовець має розкрити попри свої особисті бажання чи уподобання. Кожен чоловік і жінка, яких ви чули упродовж останніх 10 годин Генеральної конференції, намагалися не відступати від цих спонукань. Кожен плакав, хвилювався, щиро просив Господа спрямувати думки і висловлювання».

Усі ті, хто збираються в Конференц-центрі, церковних будинках зборів чи в домівках, з легкістю забувають досвід перебування з іншого боку трибуни. Більшість глядачів не знають, скільки зусиль вимагає навіть одна промова на конференції та який тиск відчуває промовець через необхідність говорити саме так, як говорив би сам Господь.

В розмові з Шері Дью на Mormon Channel в березні 2016 р. старійшина Далін Оукс описав відчуття відповідальності, які він відчуває, звертаючись до святих як пророк, провидець та одкровитель Господа:

«Це величезна відповідальність, - сказав старійшина Оукс в ефірі Mormon Channel. — Це, певно, єдина моя найбільша турбота, тому що я знаю, що так багато людей, які з усією серйозністю сприймають мої слова, і я просто змушений бути на 100% впевненим, що мої слова — це саме те, що Господь хоче сказати моїми вустами. І це неймовірно тяжкий тягар. У випадку з Генеральними конференціями я досягаю цього просто палко молячись, щоб знати, про що мені потрібно говорити на наступній конференції».

Старійшина Оукс продовжував, описуючи процес підготовки до одного звернення на конференції:

«Я починаю цей процес за 6 місяців і, як правило, за 2-4 місяці до квітневої або жовтневої конференції я знаю, про що говорити. Тема чітко оформлюється у моїй голові, а потім підтверджується, тому що думки на цю тему починають наповнювати мій розум, джерела потрапляють в поле мого зору… іноді я можу отримати лист від когось із членів Церкви, що дозволяє мені особливим чином поглянути на тему – і тоді я починаю робити нотатки і готувати чорновий варіант».

Називаючи себе «патологічним редактором всього, що потрапляє на очі», він пише близько 12 чернеток на одну промову для конференції. «Я ще жодного разу не виступав на конференції, маючи менше восьми різних чорнових варіантів… І в мене було аж 15, коли промова стосувалася неймовірно важкої теми. А це, звісно, займає кілька місяців і вимагає наявності хорошого та терплячого секретаря».

В процесі підготовки старійшина Оукс читає свої промови дружині Крістен і ділиться з іншими генеральними авторитетами, щоб почути їхні думки на тему. Він сказав: «Вони скажуть: «Ти сказав це, але тебе можуть зрозуміти так, наче ти сказав те. Тобі не здається, що краще прояснити все?». Отже, я отримую непогану допомогу під час підготовки».

Старійшини Оукс та Холанд — не єдині церковні лідери, хто говорив про довгий та напружений процес підготовки до виступів на конференціях.

На Жовтневій конференції 2013 р. старійшина Роберт Д. Хейлз сказав наступне щодо вибору актуальної теми:

«Ці конференції завжди проходять під скеруванням Господа і спрямовуються Його Духом. Нам не призначаються для виступів конкретні теми. Упродовж тижнів і місяців, часто безсонних ночей, ми чекаємо на Господа. Через піст, молитву, навчання й роздуми ми дізнаємося, яке послання хоче Він, щоб ми передали.

Він

Хтось може спитати: “Чому натхнення не може прийти легше й швидше?” Господь навчав Олівера Каудері: “Ти повинен з’ясувати це повністю своїм розумом; потім ти повинен спитати Мене, чи це правильно”. Послання для конференції приходять до нас після підготовки з молитвою, через Святого Духа».

На Квітневій конференції 2016 р. Президент Генрі Б. Айрінг сказав:

«Музика, виступи і свідчення були підготовлені служителями Бога, які старанно прагнули того, щоб Святий Дух скеровував їх під час підготовки. Чим ближче наближалися дні конференції, тим довше і смиренніше вони молилися».

Писання також описують духовний процес визначення тем для виступів на зборах. В УЗ 46:2 Господь сказав: «…завжди давалося старійшинам Моєї Церкви від початку і завжди даватиметься, проводити всі збори, як їх направляє і веде Святий Дух».

З якою б темою пророки, апостоли та церковні провідники не зверталися з трибуни, старійшина Холанд розповів, яким є їхній найперший та найважливіший обов’язок:

«Ми свідчимо кожному народу, коліну, язику й людям, що Бог не лише живе, але й промовляє, що порада, яку ви почули для нашого часу й для нашого дня, була дана під впливом Святого Духа і є “волею Господа, …словом Господа, … голосом Господа і силою Бога на спасіння”».

Ми сподіваємося, що Генеральна конференція, яка пройде 1 та 2 жовтня в Солт-Лейк-Сіті, та буде доступною на сайти lds.org, а в Україні буде транслюватися 9 жовтня в церковних будинках зборів, дозволить вам здобути особливий духовний досвід.

За матеріалами LDS Living