Істинність Книги Мормона

Істинність Книги Мормона

Я знаю, що Книга Мормона істинна! Але що стоїть за цими словами? Що відрізняє істину від брехні? У книзі Учення і Завіти 93:24 є така відповідь: “А істина - це знання про все суще як воно є, і як воно було, і як воно буде”. Іншими словами: істина - це опис того, що існує, існувало чи буде існувати насправді. Істина існує незалежно від того, чи віримо ми в неї, знаємо ми її чи ні. Мороній, наприклад, не намагався доводити правоту своїх слів, але поділився свідченням, а потім додав: “І ось, чи я не маю влади на це, судити вам; бо ви знатимете, що я маю владу, коли ви побачите мене і ми будем стояти перед Богом в останній день” (Етер 5:6). Якщо  це буде істина, то здійсниться все, що проповідано, навіть якщо зараз нам важко у це повірити, “бо вічні наміри Бога будуть собі розгортатися далі, доки всі Його обіцяння не буде виконано” (Мормон 8:22). 

У істини є особливість, яка допомагає відрізнити її від брехні, - істина ніколи не суперечить сама собі! Погляньте: хоча одкровення дані Господом у різні періоди людської історії, вони ніколи не суперечать одне одному. Слова пророків і апостолів не суперечать ні Священним Писанням, ні словам інших пророків і апостолів. Це можливо лише при умові, що всі вони свідчать про одну й ту ж саму істину. І ще: істину неможливо приховати! Ісус навчав, що “немає нічого захованого, що не відкриється, ні таємного, що не виявиться” (Лука 12:2).

Це означає, що коли Книга Мормона істинна, то в ній міститься слово Боже, як воно було дано від Нього через Його святих пророків - не більше й не менше, - і що всі події, які там описані, колись реально відбувалися в житті. Це дуже смілива заява, але це дійсно так. Звичайно ж це не означає, що там зовсім відсутні якісь недоліки, але вони не стосуються істини, отриманої від Бога, і “той, хто отримає цей літопис і не буде зневажати його через недосконалості, які є в ньому, той дізнається про ще величніше, ніж це” (Мормона 8:12). Коли Джозеф Сміт у віці 14 років заявив про своє Перше видіння, йому повірило зовсім небагато людей. Але потім він надав незаперечний доказ - Книгу Мормона, більше п’ятисот сторінок перекладу древніх літописів з усіма одкровеннями, ученнями, принципами і описом життя реально існуючих народів. Понад 180 років критики й вороги Церкви намагаються спростувати Книгу Мормона і довести, що вона неправдива, - але безрезультатно. Чому? Тому що вона дійсно істинна!

Чи потрібно нам самим отримати відповідь на питання: чи істинна Книга Мормона? Обов’язково! Можна сказати, що від цього значною мірою залежить наша вічна доля! Книгу дано в ці останні дні для нашого спасіння, і ми не можемо ігнорувати її та сподіватися на якийсь інший шлях, оскільки сказано: “Це є шлях; і нема ніякого іншого шляху чи імені під небесами, якими людина може бути спасенною в царстві Бога. І ось слухайте, це є учення Христа, і єдине й істинне вчення Батька і Сина і Святого Духа, Які є єдиним Богом без кінця” (2 Нефій 31:21).

Але як ми можемо отримати це особисте цінне знання? У Книзі Мормона міститься унікальне обіцяння: “І коли ви отримаєте їх, я б хотів закликати вас, щоб ви запитали у Бога, Вічного Батька, в ім’я Христа, чи не істинні вони; і якщо ви питатимете з щирим серцем, із справжнім наміром, маючи віру в Христа, Він явить вам правду про це силою Святого Духа” (Мороній 10:4).

Я можу свідчити, що виконав цю пораду Моронія і тепер знаю, що Книга Мормона дійсно дана нам від Бога! Впевнений, що кожна людина, яка щиро буде намагатися знайти істину, отримає ту ж саму відповідь. А прийнявши її та виконавши її настанови, ми здобуваємо прощення наших гріхів, отримуємо спокій і величезну радість у житті, а також прекрасну надію на всі ті благословення, які обіцяні нам у вічності.