ІІ Міжконфесійна конференція у Дніпропетровську

ІІ Міжконфесійна конференція у Дніпропетровську

16 листопада у Дніпропетровську відбулася ІІ Міжконфесійна конференція, присвячена 16-й річниці проголошеного ЮНЕСКО Дня толерантності. На конференції були присутні офіційні представники конфесій:

1. Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів

2. Єврейська громада Дніпропетровська

3. Українська православна церква

4. Міжнародне товариство Свідомості Крішни;

Громадських організацій:

1. Добровільна громадська організація іноземних студентів «Аль-Мустакбаль»

2. Дитячий будинок сімейного типу

3. Слов’янська православная громада

і лектор ізотеричного вчення «Наука нового часу».

Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів виступила організатором Конференції у цьому році. Проводилася конференція у приміщенні Центрального приходу м. Дніпропетровська.

Андрій Радуга, один з організаторів Конференції, ознайомив присутніх з концепцією толерантності, запропонованою ЮНЕСКО, і продемонстрував у вигляді слайд-шоу позицію ЗМІ до цього дня.

Відкрив Конференцію голова релігійної громади Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів у Дніпропетровську Сергій Каменєв, який підкреслив важливість зміцнення сімейних цінностей у період кризи й закликав учасників проводити спільні міжконфесійні проекти служіння. Як приклад він навів організований у Дніпропетровську перший міжконфесійний проект «Алея троянд», який став першим проектом спільного служіння різних конфесій в історії Дніпропетровська. Сергій Каменєв запропонував 5 напрямків цього служіння:

1. Проекти, спрямовані на зміцнення сім’ї, здорового способу життя, дотримання високих моральних норм поведінки.

2. Спільні проекти служіння

3. Гуманітарна допомога

4. Музей релігій у Дніпропетровську.

5. Творчі духовні вечори.

Також виступив Олег Ростовцев, який представляв єврейську громаду; протоієрей Михайло, благочинний правобережного округу Української православної церкви Київського патріархату; Арджуна Дас виступив від Міжнародного товариства Свідомості Крішни; Ийад Ахмедович АбуНіжель, який представляє громадську організацію «Аль-Мустакбаль» і його наступник Павло Федосов.

Від гостей виступала Олена Шаго, вихователь дитячого будинку сімейного типу, яка приїхала з далекого селища. Вона звернулася з теплою промовою до присутніх керівників, нагадавши, що й ті, які не укладали завіт з Богом, служать дітям, присвячуючи їм своє життя. «Прошу вас об’єднати зусилля заради милосердя, щоб діти й забуті людьми душі знали, що Бог є, і ви - Його посланці!» - закінчила свою промову Олена Шаго.

До початку конференції та під час перерви у всіх представників репортер каналу «11 канал» взяла інервю, а вже у вечірньому випуску новин телерепортаж вийшов у ефір.

Додаткові матеріали:

Міжконфесійний проект «Алея троянд», 29 квітня 2011 р.

Телесюжет на «11 канале» Днепропетровська

Стаття на сайті Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів

II Міжконфесійна конференція, присвячена 16-й річниці проголошення ЮНЕСКО Дня толерантності, 16 листопада 2011 р.

Телесюжет на «11 канале» Дніпропетровска

Повний звіт конференціі у блозі Андрія Радуги