9 завдань для досягнення щастя у шлюбі

9 завдань для досягнення щастя у шлюбі

'Яку роботу потрібно виконати, щоб збудувати щасливий шлюб? Нижче наведено дев’ять завдань, які постають перед чоловіками та жінками в шлюбі. Якщо на проблеми, представлені у кожному завданні, не звертати уваги, то шлюб, швидше за все, зазнає невдачі, незалежно від того, чи розлучиться подружжя, чи формально лишиться разом. Завдання з’являються з початком подружнього життя і постійно переглядаються парою. Хороший шлюб повинен завжди бути податливим, щоб подружжя лишалося на одній хвилі і могло задовольняти потреби та бажання, які постійно змінюються'. — Джудіт Валерштайн.

Беручи за основу дев’ять завдань для шлюбу, описаних Джудіт Валерштайн, пропоную схожі дев’ять завдань для святих останніх днів:

  1. Емоційно відмежуйтеся від сім’ї дитинства, зануртеся у нові стосунки і встановіть зв’язок з новими родичами.
  2. Встановіть близькість через інтимність та розширте своє 'Я', включивши партнера та Бога, водночас лишивши місце для приватності.
  3. Розширте сім’ю, взявши на себе роль батьків, водночас зберігаючи емоційне забарвлення шлюбу та знаходячи баланс між виховуванням дітей та підтриманням хороших стосунків.
  4. Зустрічайте неминучі незгоди та непередбачувані життєві труднощі (хвороби, смерть, природні катаклізми) таким чином, щоб ваші стосунки ставали сильнішими, незважаючи на страждання, через які доводитиметься пройти. Кожна життєва криза несе в собі як зернята знищення, так і можливості для укріплення шлюбу. Вміння справлятися зі стресом є ключем до побудови шлюбу, який здатен оновлюватися при зустрічі з кожним випробуванням, а не ставати лише тінню того, що було раніше.
  5. Створіть умови для того, щоб у ваших стосунках можна було вільно висловлювати незгоду, злитися та конфліктувати, що трапляється у будь-яких стосунках. Будь-які близькі стосунки включають любов та злість, зв’язок та руйнування. Завдання полягає у вмінні знаходити способи вирішувати проблеми, не шкодячи один одному, не застосовуючи насилля чи не відмовляючись від своїх мрій. Сам по собі конфлікт не руйнує шлюб.
  6. Збудуйте такі стосунки, які задовольнятимуть потреби в романтиці та фізичній близькості. Для цього потрібен час, любов та чутливість. Оскільки романтичні стосунки стають дуже вразливими під впливом стресових ситуацій на роботі та в сім’ї, а фізична близькість змінюється, часто непередбачувано, через різні обставини життя, ці аспекти шлюбу потребує особливого захисту.    
  7. Для того, щоб стосунки були цікавими і жвавими, смійтеся разом та жартуйте. У хорошому шлюбі завжди чергуються веселощі, серйозність, флірт, труднощі, капризи тощо, але цей союз завжди сповнений життя.
  8. Створіть атмосферу, в якій проявлятимете турботу та підбадьорення, які потрібні усім дорослим людям протягом всього життя.   
  9. Підживлюйте стосунки уявленнями та фантазіями періоду залицяння та ранніх років шлюбу та дбайте про підтримання того яскравого блиску протягом всього життя. Ці уявлення, підживлені уявою партнерів, повинні поєднуватися з реалістичною картиною тих змін, які приніс час. Ця подвійна картинка підтримує любов у сірі будні.

Протягом наступних місяців у нас буде кілька можливостей детально розглянути кожне з дев’яти завдань для хорошого шлюбу. Приєднуйтесь до процесу створення дійсно чудового союзу!


Брюс Чендлер, професор соціальної роботи, ліцензований клінічний соціальний працівник. Зараз разом з дружиною старійшина Чендлер служить в якості місіонера в Українській Київській Молдовській місії та представляє Службу сім’ї СОД у Східноєвропейській території.