Сімейна історія

Пісня: “Я веду сімейну історію (Збірник дитячих пісень, с. 100)

Завдання

Img

Якщо можливо, запросіть дідусів і бабусь або інших близьких родичів прийти на цей вечір. Виберіть одного або більше предків, щоб вшанувати їх. Покажіть сім’ї всі фотографії цих людей, які у вас є. Зверніть увагу присутніх на те, як вони були одягнені, і поговоріть про те, як їхній стиль життя міг відрізнятися від нашого. Вкажіть на кожну сімейну схожість, яку ви можете побачити на цих фотографіях.

Нехай кожний член сім’ї прочитає або розкаже історії про когось із цих предків. Допоможіть кожному члену сім’ї подивитися на ваших предків як на реальних людей, які справді жили і мали почуття та переживання, схожі на їхні. Постарайтеся допомогти вашій сім’ї відчути себе ближче до них і усвідомити, що вони є важливою частиною вашої сім’ї. Згадайте зовнішні риси, таланти або інші хороші якості, які ви успадкували від предків (наприклад, руде волосся, як у дідуся, або хист до музики, який мала бабуся).

Візьміть кілька папірців і напишіть на кожному з них ім’я ще когось із предків. Покладіть їх у миску або у щось інше і попросіть всіх членів сім’ї витягнути по одному. Нехай протягом наступного місяця кожний дізнається все, що зможе, про цього предка, збираючи фотографії, розмовляючи з родичами, які знають цього предка, тощо.

Проведіть особливий вечір, на якому кожний член сім’ї розказав би про свої знахідки.

Заплануйте відвідати доми, місця, де народилися або поховані кілька з ваших предків. Якщо це для вас неможливо, ви можете знайти фотографії та іншу інформацію про ці місця.

Ось гра, що допоможе вам дізнатися більше про ваших родичів та їхні історії!

Img

Підготовка

1. Подумайте про чотири типи історій, наприклад: “Веселі”, “Про дитинство”, “Духовні” або “Про відпустку й канікули”. Напишіть назву кожного типу історій на аркушах і розмістіть їх на стіні.

2. Знайдіть чотири сімейні історії для кожної з категорій. Попросіть членів сім’ї допомогти вам це зробити.

3. Придумайте короткі підказки для кожної історії і напишіть їх на аркушах.

4. Напишіть 100, 200, 300 або 400 очок на іншому боці цих аркушів. Прикріпіть ці підказки під категоріями.

Як грати

1. Розділіть гравців на дві команди. Той, хто написав підказки, є ведучим.

2. Перша команда вибирає категорію і число, наприклад: “Веселі, 200”.

3. Ведучий знімає це число і читає підказку. Якщо команда може розказати історію, що відповідає підказці, вона отримує цю кількість очок!

4. Якщо вони не знають цієї історії, ведучий розповідає її, але пропускає якусь подробицю, наприклад, де це відбувалося або про кого ця історія. Якщо команда зможе назвати пропущену подробицю, вона отримує половину очок.

5. Наступна команда вибирає підказку і грає. Коли всі підказки будуть зняті, перемагає команда, яка набрала найбільше очок!


Пригощення: Шоколадний пудинг

Змішайте разом у каструлі з товстим дном:

  • 6 ст.л. цукру
  • 3 ст.л. крохмалю
  • щіпку солі
  • 1 ½ ст.л. порошку какао
  • 2 ½ склянки молока
  • 1 ч.л. ваніліну

Варіть на помірному вогні, постійно перемішуючи, поки суміш не загусне, приблизно 4–5 хвилин. Зніміть з вогню. Додайте 1 г тертого шоколаду і 1 ½ ст.л. масла. Перемішайте до однорідної маси. Налийте у креманки й охолоджуйте протягом 1 години.

Пригощення