Плітки

Пісня: “Всіх люби”(Збірник дитячих пісень, с. 39)

Плітки

Для цього завдання, якщо дозволять умови, організуйте пікнік біля озера чи біля річки. Якщо у вас немає такої можливості, вам потрібно буде наповнити водою ванну або миску і зібрати невеликі камінці.

Покажіть вашим дітям, що трапляється, коли в озеро кидають камінець. Скажіть їм про кільця на воді. Вони починаються з невеликого сплеску і швидко розходяться по поверхні води. Неможливо зупинити цей рух кілець або повернути його в зворотному напрямку

Скажіть вашій сім’ї, що те саме може статися в нашому житті. Іноді люди пліткують про інших людей. Допоможіть дітям повторити і запам’ятати слово “плітки”.

Поясніть вашій сім’ї, що коли ми пліткуємо, ми обговорюємо слабкості інших людей або їх проблеми, коли ці люди відсутні. Говорити про інших людей нормально, але нам слід переконатися, що ми не кажемо чогось поганого і що наші слова не нашкодять їм.

Порівняйте ефект кілець на воді з плітками. Поясніть, що коли ми кажемо щось погане, забрати слова назад неможливо. Ми комусь щось скажемо, вони скажуть іншим людям, і “хвилі” наших слів швидко розповсюдяться. Якщо ці слова були не добрі, вони можуть нашкодити людині, про яку ми говорили.

Поясніть, що той самий ефект кілець на воді проявляється, коли ми говоримо про інших позитивне. Нам треба завжди пам’ятати, що слід розповсюджувати хороше і зупиняти розповсюдження того, що не гідне повторення. Коли ми навчимося не пліткувати, люди більше нас поважатимуть і довірятимуть нам. Ми можемо надихати і зміцнювати нашими словами людей навколо нас.

Запропонуйте членам сім’ї по черзі покидати камінці у воду. Кожного разу, коли вони кинуть камінець, вони мають сказати щось хороше про знайому їм людину.

Ви також можете прочитати або переказати дітям наступну історію про те, що сталося з дівчинкою Емі:

“Для святкування мого сьомого дня народження, у мене вдома була вечірка. Поки ми їли пиріг та морозиво, деякі з моїх друзів-однокласників почали кепкувати з хлопчика з нашого класу. Мені стало сумно. Я сказала, що їм не слід такого казати, оскільки це образливо. Вони сказали, що це неважливо, оскільки того хлопчика тут не було і він цього не чув. Я сказала: “Але я тут, і це ображає мої почуття”. Після цього мої друзі почали говорити про щось інше. Я почувалася добре і знала, що зробила правильно. Я знаю, що Ісус любить кожну людину на землі і піклується про неї. Я намагаюся бути схожою на Нього, ставлячись до інших з добротою і повагою” (“Friend”, August 2002, “Trying to Be Like Jesus Christ”, Amy Millett).

Обговоріть цю історію з вашою сім’єю.

Дайте завдання кожному члену сім’ї шукати в інших лише хороше.


Пригощення: Яблучний пиріг

  • 230 г масла
  • 2 склянки цукру
  • 4 яйця
  • 2 склянки борошна
  • 1½ ч. ложки соди
  • 1 ч. ложка солі
  • 1 ч. ложки кориці (можна більше)
  • 4 склянки яблук нарізаних скибочками (або кубиками)
  • 1 склянка грецьких горіхів (за бажанням)
  • 1 склянка ізюму (за бажанням)

Змажте жиром і посипте борошном форму для випікання розміром 22х33 см. Розігрійте духовку до температури 175°C. Збийте масло з цукром. Додавайте по одному яйця і збивайте до піни. В окремій мисці змішайте всі сухі інгредієнти. Додавайте їх, збиваючи, до цієї масляної суміші. Руками обережно додайте яблука, ізюм та горіхи. Вилийте у підготовану форму. Випікайте від 1 до 1,5 годин, перевіривши після 50 хв готовність зубною паличкою.

Пригощення