Ведення щоденника

Гімн: “Дорогоцінний час” (Гімни, № 133)

Ведення щоденника

На початку уроку покажіть і прочитайте уривок із щоденника вашого предка або члена сім’ї, яким він чи вона готові поділитися. Обговоріть з вашою сім’єю, як ці записи можуть благословити (або вже благословили) вашу сім’ю або когось із вас окремо.

Прочитайте наступні слова Президента Гордона Б. Хінклі:

“Дозвольте мені запропонувати вам вести щоденники, висловлювати свої думки на папері … Це благословить життя багатьох людей---ваші сім’ї та інших, зараз і в майбутні роки” (Ensign, November 1984, p. 91).

Попросіть:

  • Назвіть приклади того, про що ми можемо писати у наших щоденниках?

Попросіть членів вашої сім’ї скласти список того, про що можна писати в особистому щоденнику. Прочитайте разом 1 Нефій 6:3–6 і попросіть вашу сім’ю знайти, що Нефій хотів включити до своїх записів, і додайте це до списку. Потім прочитайте наступні рекомендації від провідників Церкви і попросіть членів вашої сім’ї дізнатися, що ще вони можуть додати до цього свого списку.

Джозеф Філдінг Сміт: 

“Нам треба особисто записувати кожну важливу подію у нашому житті … Якщо протягом дня ви зробили щось видатне, напишіть про це, така інформація може бути корисною для нащадків” (Doctrines of Salvation, 2:204).

Спенсер В. Кімбол:

“Напишіть, де ви були і що робили, ваші глибокі думки, досягнення і невдачі, про ваших друзів та успіхи, ваші враження і свідчення” (President Kimball Speaks Out on Personal Journals”, Ensign, Dec. 1980).

Генрі Б. Айрінг:

“Перш ніж писати, я обдумував таке питання: “Чи бачив я сьогодні, як рука Божа простягається, аби торкнутися нас, або наших дітей, або наших родичів?” … Я кажу це, закликаючи вас знаходити способи визнавати і пам’ятати Божу доброту” (“О пам’ятайте ж, пам’ятайте”, жовтнева генеральна конференція 2007 року).

Перегляньте разом зроблений вами список (тем, про які можна писати в особистому щоденнику). Запитайте вашу сім’ю, чому вони можуть вагатися щодо ведення записів, потім обговоріть, як ви можете допомогти подолати ці вагання. Запитайте:

  • Як часто нам треба робити записи в наших щоденниках? (Щодня).
  • Чому важливо писати у ваших щоденниках щодня?

Наведені далі цитати можуть допомогти вам знайти відповіді на запитання, наведені вище. Прочитайте й обговоріть їх разом.

Спенсер В. Кімбол:

“Вашу історію слід записувати зараз, доки вона свіжа в голові і доки ще доступні точні деталі … Tі, хто ведуть особистий щоденник, з більшою вірогідністю пам’ятатимуть про Господа у своєму щоденному житті” (President Kimball Speaks Out on Personal Journals”, Ensign, Dec. 1980).

Генрі Б. Айрінг:

“Сьогодні ввечері і завтра ввечері ви можете помолитися і подумати, поставивши такі запитання: “Чи Бог передав послання, яке адресувалося тільки мені?”, “Чи бачив я Його руку в моєму житті або в житті моїх дітей?” Я зроблю це. І тоді я знайду, як зберегти цей спогад до того дня, коли мені і тим, кого я люблю, потрібно буде згадати, як сильно Бог любить нас і як сильно ми потребуємо Його” (“О пам’ятайте ж, пам’ятайте”, жовтнева генеральна конференція 2007 року).

Якщо дозволить час, ви можете прочитати або подивитися повну версію виступу президента Генрі Б. Айрінга “О пам’ятайте ж, пам’ятайте”.

Запитайте членів вашої сім’ї, чи готові вони поділитися деякими записами з їхніх щоденників, які “можуть бути корисними для нащадків” або допомагають їм “пам’ятати Господа у їхньому щоденному житті”. Поділіться власним досвідом і свідченням про ведення щоденників.


Пригощення: Морквяне печиво

  • 230 г масла
  • ¾ склянки цукру
  • 1 яйце
  • 1 склянка моркви, звареної і розтертої
  • 2½ склянки борошна
  • 1 ч. ложка розпушувачу для тіста
  • ½ ч. ложки солі
  • 1 ч. ложка апельсинового соку
  • 2 ч. ложки апельсинової цедри

Змішайте інгредієнти і викладіть ложкою на деко. Випікайте 10 хв при температурі 190°C.

Глазур:

Цедра одного апельсина, сік половини апельсина, цукрова пудра, десь 1 склянка. Додавайте пудру, поки не досягнете консистенції глазурі.

Пригощення