Праця може приносити радість

Гімн: “Не бійся тягарів” (Гімни, № 154).

Праця може приносити радість

Заспівайте разом гімн “Не бійся тягарів” (Гімни, № 154). Після молитви покажіть вашій сім’ї малюнок, вміщений у цьому уроці, і запитайте:

  • Як ви розумієте у гімні, який ми щойно заспівали, слова “не бійся тягарів” і “налягай”?

Поясніть, що деякі з піонерів Церкви, які йшли на Захід, мали всю дорогу штовхати свої візки. Це було дуже важко. Заклик “не боятися тягарів” і “налягати” використовується тут як буквально, так і символічно. Піонери штовхали не лише свої візки, вони також просували вперед роботу Бога. Вони збиралися побудувати Сіон.

Запитайте:

  • В якій роботі нам слід “не боятися тягарів” сьогодні?

Допоможіть вашій сім’ї зрозуміти, що нам теж треба працювати, щоб побудувати Сіон, але нам також треба працювати, щоб покращити наші сім’ї, наші громади і самих себе. Нехай кожен член сім’ї зробить перелік усієї роботи, яку йому треба виконати вдома, у школі, в церкві і т. п. Запитайте:

  • Що ви відчуваєте, коли дивитеся на цей перелік?

Поясніть, що іноді наші обов’язки здаються нам тягарями. Але життя не мало бути легким. Запитайте наступне:

  • Якщо ми порівняємо цей тягар наших обов’язків з ручним візком, повним важких речей, що тоді нам стане ясно з гімну, який ми проспівали?

Зверніть увагу, що гімн допомагає нам відчути ентузіазм і радість на життєвому шляху. Пошукайте разом у цьому гімні слова, які могли б допомогти вам відчути радість від виконання вашої роботи.

Скажіть вашій сім’ї, що президент Ухтдорф розказав у виступі, що допомагало піонерам іти вперед з терпінням і радістю. Він сказав:

“Кожного ранку вони прокидалися, маючи чітко визначені цілі, зрозумілі кожному: служити Богові та своїм ближнім і прийти в Долину Солоного озера. Кожного дня ті цілі були для них ясними; вони знали, що їм треба робити і чого був вартий щоденний поступ вперед” (Старійшина Дітер Ф. Ухтдорф, “Все гаразд”, Ліягона, лип. 2015).

Запитайте:

  • Про що ми можемо дізнатися з цього прикладу? (Якщо ми хочемо отримати радість від тієї роботи, яку ми робимо, нам треба знати і пам’ятати про нашу мету і цілі та відслідковувати наш прогрес).

Скажіть вашій сім’ї, що якщо ми завжди будемо з радістю виконувати нашу роботу, ми навчимося любити працю.

Президент Ухтдорф сказав:

“Як же я захоплююся чоловіками, жінками і дітьми, які знають, як варто працювати! Як же Господь любить трудівника! Він сказав: … “Трудівник гідний своєї платні” (УЗ 84:79). … Ті, хто не бояться засукати свої рукава і заглибитися в роботу, прагнучи звершити гідні цілі, є благословенням для своїх сімей, громад, народів і Церкви” (Президент Дітер Ф. Ухтдорф, “Два принципи для будь-якої економіки”, жовтнева генеральна конференція 2009 року).

Попросіть членів вашої сім’ї розповісти, як вони відчували радість, виконуючи якусь роботу. Поділіться власним досвідом.

Завершіть урок наступними словами Президента Девіда О. Мак-Кея:

“Давайте усвідомимо, що привілей працювати — дар, сила працювати — благословення, любов до праці — успіх” (quoted by Franklin D. Richards, “The Gospel of Work”, Improvement Era, Dec. 1969, р. 101).

Додаткова порада:

Для того, щоб розподілити хатню роботу між членами вашої сім’ї, розріжте два кола і наклейте їх на цупкий папір. Подивіться на малюнки, вирішіть, який вид хатньої роботи вони представляють, і, якщо хочете, надпишіть ці назви. На маленькому колі, в порожніх місцях, напишіть імена членів сім’ї, розмістивши їх рівномірно по всьому колу.

Прикріпіть маленьке коло зверху в центрі великого кола шарніром, щоб верхнє коло могло обертатися (див. ілюстрацію). Кожного тижня крутіть коло і виконуйте роботу, яка випаде біля вашого імені. 

| Відкрити / Завантажити |

Img 02

Пригощення: Банановий спліт

Половина банана на одну людину, розрізаного посередині. Подавати у мисці з морозивом. Зверху можна додати шоколадний соус, карамельний соус, свіжі полуниці, збиті вершки і подрібнені горіхи.

Пригощення