Навчитися справлятися з випробуваннями

Пісня: “Посмішка” (Збірник дитячих пісень, с. 128)

До початку уроку переконайтеся, що у вас достатньо предметів тих кольорів, які ви будете називати під час гри.

Зіграйте в наступну гру. Скажіть членам сім’ї: “Огляньте кімнату і знайдіть усе фіолетове (або якогось іншого кольору)”. Після того, як вони протягом кількох хвилин робили це, попросіть їх заплющити очі. Потім скажіть: “Тепер, не відкриваючи очей, назвіть, що ви бачили жовтого кольору (чи будь-якого іншого, не першого, кольору)”. З великою вірогідністю ніхто не зможе цього зробити. Поясніть, що зробити це членам сім’ї було важко, оскільки вони так сильно зосередилися на фіолетовому, що навіть не помітили нічого жовтого.

Скажіть вашій сім’ї, що ця ситуація навчає нас помічати хороше навіть тоді, коли все інше не дуже добре. Коли ми зосереджуємося на тому, чого у нас немає, досить швидко воно буде тим єдиним, що ми бачимо, і ми станемо нещасними, почнемо скаржитися і гніватися. Але якщо ми зосередимося на багатьох наших дивовижних благословеннях, ми почнемо все більше і більше їх помічати й таким чином будемо ставати все більш смиренними і вдячними. В результаті ми будемо щасливішими.


Пригощення: Печиво — мигдалеві сніжки

  • ½ склянки мигдалю, нарізаного соломкою
  • 230 г мʼякого масла
  • 1 ч. ложка ванільного цукру
  • 1 склянка цукрової пудри
  • 2½ склянки борошна
  • ¼ ч. ложки солі
  • ½ склянки цукрової пудри для посипки

Пропечіть мигдаль при температурі 175°C протягом 6 хв, один раз перемішавши після 3-х хвилин пропікання. Дайте охолонути. Подрібніть мигдаль і змішайте з іншими інгредієнтами. Сформуйте з тіста кульки і випечіть на деко, розмістивши на відстані 5 см одне від одного, протягом 15 хв при температурі 160°C. Обваляйте в цукровій пудрі.

Пригощення