Навчитися справлятися з випробуваннями

Гімн: “Дякуй Богу” (Гімни, № 145)

Дайте кожному члену сім’ї олівець або ручку та аркуш паперу.

Вимкніть світло і попросіть усіх членів сім’ї заплющити очі. Скажіть їм, що підглядати недозволено.

Нехай кожен намалює красиве озеро, біля берегів озера — дерева і на задньому плані — гори. Скажіть усім намалювати на озері човна і в ньому членів вашої сім’ї. Попросіть їх дуже старатися, але робити все із закритими очима.

Коли все буде виконано, увімкніть світло і попросіть всіх показати, що у них вийшло. Велика вірогідність того, що на малюнку буде важко щось розпізнати.

Попросіть їх перевернути свої аркуші і намалювати те саме знову, але цього разу при світлі і з відкритими очима. Порівняйте результати з першим малюнком.

Скажіть членам сім’ї, що малювання у темряві подібне до життя без світла і спрямування, яке нам дає Ісус. Він хоче, щоб ми були щасливими і насолоджувалися життям попри складнощі, які у нас є.

УРОК ПРО ВИПРОБУВАННЯ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ПРЕДМЕТУ

Розкажіть вашій сім’ї наступну історію (ви можете показати продукти, згадані у цій історії, і навіть дозволити дітям скуштувати їх):

Дочка розповідає своїй матері про те, як у неї все погано в житті. Їй важко дається алгебра, її кинув хлопець, а найкраща подруга від’їжджає. У цей час мама готує пиріг і запитує дочку, чи не хоче вона перекусити. Дочка відповідає: “Так, мамо, я обожнюю твій пиріг”.

“Ось трохи олії”, — пропонує їй мама. “Фе”, — відповідає дочка.

— Як щодо пари сирих яєць?

— Гидота, мамо!

— Може тоді ти хочеш трохи борошна? А може соди?

— Мамо, це все несмачно!

На що мама відповідає: “Так усе це здається несмачним саме по собі. Але коли все змішати у правильних пропорціях, то вийде на диво смачний пиріг!”

Так само працює і Бог. Часто ми запитуємо, чому Він дозволяє нам проходити через такі погані і складні часи. Але Бог знає, що коли Він розставляє все за Своїм порядком, воно завжди йде на користь! Нам просто треба довіряти Йому і, зрештою, з цього всього вийде щось чудове!

Попросіть членів вашої сім’ї подумати, що в їхньому житті робить їх нещасливими. Намагайтеся знайти разом, як це все може в кінці кінців зробити їх щасливими.


Пригощення: Печиво — мигдалеві сніжки

  • ½ склянки мигдалю, нарізаного соломкою
  • 230 г мʼякого масла
  • 1 ч. ложка ванільного цукру
  • 1 склянка цукрової пудри
  • 2½ склянки борошна
  • ¼ ч. ложки солі
  • ½ склянки цукрової пудри для посипки

Пропечіть мигдаль при температурі 175°C протягом 6 хв, один раз перемішавши після 3-х хвилин пропікання. Дайте охолонути. Подрібніть мигдаль і змішайте з іншими інгредієнтами. Сформуйте з тіста кульки і випечіть на деко, розмістивши на відстані 5 см одне від одного, протягом 15 хв при температурі 160°C. Обваляйте в цукровій пудрі.

Пригощення