Робити вибір заздалегідь

Гімн: “Вибирай істину” (Гімни, № 143)

Робити вибір заздалегідь

Покажіть вашій сім’ї плакат з цього уроку. Скажіть їм, що зараз ви прочитаєте слова Президента Спенсера У. Кімбола, в минулому Президента Церкви. Їм треба уважно прислухатися і визначити, що є найважливішим у ситуації, відображеній у плакаті:

“Однією з основних задач для кожної людини є прийняття рішень. Десятки разів на день ми приходимо на роздоріжжя і маємо вирішити, яким шляхом підемо. Один шлях може бути довгим і важким, але завдяки правильному рішенню він веде нас до нашої найвищої мети. Інший шлях може бути коротким, широким і легким, але він веде у невірному напрямку. Дуже важливо ясно тримати в розумі свої найкращі цілі, щоб нас не відволікали на кожному роздоріжжі недоречними запитаннями: “Який шлях легший чи приємніший?” або “Яким шляхом ідуть всі інші?” (Учення Президентів Церкви: Спенсер У. Кімбол, “Укріплення себе проти впливу зла”).

Запитайте:

 • За словами Президента Кімбола, що є найважливішим у ситуації, відображеній у плакаті? (Ясно тримати в розумі свої найкращі цілі).
 • Чому? (Щоб не відволікатися на кожному роздоріжжі через неважливі запитання).
 • Коли найкращий час для визначення наших цілей? (До початку нашої подорожі).
 • Чому ми не можемо приймати такі рішення вже в дорозі?

Допоможіть вашій сім’ї уявити, як важко було б приймати рішення щодо напрямку руху, якби ви вже їхали на великій швидкості (наприклад, на машині), якби ви не дивилися в карту до початку подорожі і не планували, який шлях вибирати на кожній розвилці. Запитайте:

 • Як ми можемо порівняти цю ситуацію з прийняттям рішень стосовно нашого життя?

Дайте можливість членам вашої сім’ї висловити свої думки. Потім прочитайте продовження цитати Президента Кімбола:

“Правильні рішення найлегше прийняти саме тоді, коли вони вже прийняті нами заздалегідь і з огляду на найвищі наші цілі. Це рятує нас від болісних роздумів на роздоріжжі, коли ми втомлені і коли нас жорстоко спокушають.

Коли я був юнаком, то раз і назавжди вирішив для себе, що ніколи не скуштую чаю, кави, тютюну чи спиртного. Я побачив, що ця невідступна позиція багато разів рятувала мене в різних ситуаціях … Рішення служити на місії приймається задовго до того, як прийде час вибирати між місією чи стипендією на заняття спортом. Рішення укласти шлюб у храмі приймається ще до того, як ви закохаєтеся у хлопця чи дівчину, які не розділяють цю вашу ціль. Рішення залишатися абсолютно чесним приймається ще до того, як продавець у магазині дасть вам зайву решту. Рішення не приймати наркотики приймається ще до того, як ваш друг, якого ви поважаєте, почне кепкувати з вас і казати, що ви боїтеся або занадто побожні. Зараз настав час вирішити, що нас не задовольнить ніщо менше за можливість жити вічно з нашим Батьком, щоб кожне наше рішення приймалося під впливом цієї рішучості не дозволити втрутитися в процес досягнення найвищої мети” (“Decisions: Why It’s Important To Make Some Now”, President Spencer W. Kimball).

Попросіть членів вашої сім’ї перелічити усі ситуації, вказані Президентом Кімболом, щодо яких нам треба прийняти рішення заздалегідь. Запишіть ці рішення. Запитайте, чи може хтось поділитися іншими прикладами рішень, які слід прийняти в їхньому житті заздалегідь. Додайте їхні приклади до вашого списку.

Заохотьте членів вашої сім’ї записати у своїх щоденниках власні списки цілей, які вони хочуть досягти зараз і в майбутньому, та згадувати про цей список, коли їм треба буде приймати будь-яке рішення.


Пригощення: Персиковий кобблер

 • 1 банка консервованих персиків вагою 800 г (поріжте тонкими скибочками, якщо вони ще не порізані)
 • кориця
 • 1 склянка борошна
 • 1¼ ч. ложки розпушувачу тіста
 • ¼ ч. ложки солі
 • 1 склянка цукру
 • 1 яйце
 • 60 г мʼякого масла

Розігрійте духовку до 175°C. Злийте рідину з персиків і посипте їх корицею. Помістіть їх у посудину для випікання розміром 22х22 см. (У посудині 22х33 см можна готувати за цим рецептом подвійну порцію).

Збийте разом яйце, цукор і борошно до повного перемішування. Викладіть це на персики. Цю суміш з борошном оббризкайте зверху розтопленим маслом. Випікайте протягом 45 хв або поки не підрум’яниться. Подавайте із збитими вершками чи морозивом.

Пригощення