Насолоджуватися красою природи

Пісня:  “Я знаю, Він любить мене” (Збірник дитячих пісень, с. 16)

Насолоджуватися красою природи

До уроку сфотографуйте сцени природи тієї місцевості, де ви живете: небо, воду, траву, комах, пташок, квіти, і т. д. Знайдіть і сфотографуйте красиві, квітучі дерева та кущі. Якщо у вашій місцевості немає квітучих рослин, знайдіть відповідні зображення в журналах, книжках чи в Інтернеті. Підготуйте зображення різних пір року (можете скористатися наступним посиланням

Також вам знадобляться для аплікації наступні матеріали: аркуш блакитного паперу, коричнева і зелена гуаш, пензлик, розкриті зерна попкорну, клей.

Покажіть вашій сім’ї фотографії, зроблені до початку уроку, і розкажіть, що ви відчуваєте стосовно прекрасних сцен, побачених вами.

Разом з дітьми знайдіть у ваших Писаннях наступні вірші: Учення і Завіти 59:18–20. Прочитайте вголос вірш 18 і першу половину вірша 20.

“Так, усе, що виходить із землі, у свою пору, зроблено для блага і на користь людини, щоб тішити око і радувати серце …

І Богу приємно, що Він дав усе це людині”.

Допоможіть дітям зрозуміти значення цих слів. Запитайте:

  • Чому Бог створив багато усього красивого у цьому світі? (Йому подобається робити нас щасливими).

Покажіть малюнки, які представляють різні пори року. Запитайте:

  • Чим відрізняються пори року? (Зелена трава і листя влітку, сніг взимку, жовте і червоне листя восени, квітучі дерева і кущі весною).
  • Яка ваша улюблена пора року?
  • Чи вам подобається те, що пори року завжди змінюються?

Допоможіть членам вашої сім’ї зрозуміти, що різноманітність у цьому світі допомагає нам бути щасливими.

Заспівайте пісню “Дощик ллється навкруги” (Збірник дитячих пісень, с. 117), використовуючи в кожному новому куплеті альтернативні фрази: “дощик ллється”, “сонце світить”, “вітер віє”, “листя впало”, “сніг лягає” (можете придумати свої слова). Попросіть дітей під час співу знаходити зображення відповідної пори року. (Вони можуть вибрати кілька малюнків для однієї фрази, наприклад, усі чотири малюнки можуть підходити для слів “вітер” і “сонце”.

Прочитайте наступні слова: “Усе Він прегарним зробив свого часу” (Екклезіяст 3:11). Запитайте:

  • Яка зараз пора року? Що красивого в цю пору року?

Покажіть вашій сім’ї зображення квітучих дерев і кущів, які ви зробили або підготували до уроку, та обговоріть їх.

Скажіть вашій сім’ї, що зараз ви зробите власні весняні дерева. Дайте кожному матеріали для аплікації, підготовлені перед уроком. Намалюйте стовбур дерева з гілками і листям і потім наклейте розкриті зерна попкорну замість цвітіння.

Заспівайте разом пісню “Баранці попкорну” (Збірник дитячих пісень, с. 118). Члени вашої сім’ї можуть слухати мелодію пісні, працюючи над своїми виробами, щоб діти могли запам’ятати її.

Поділіться вашими почуттями щодо краси природи і принесіть своє свідчення про любов нашого Небесного Батька до нас.

Додаткові поради:

Зробіть для ваших дітей “магічні біноклі”. За допомогою клейкої стрічки скріпіть разом дві трубки з використаних рулонів туалетного паперу. Потім прив’яжіть товсту нитку, щоб ці біноклі могли висіти у них на шиї. Скажіть їм, що за допомогою цих магічних біноклів вони зможуть побачити навколо себе усе те чудове, що створив для нас Небесний Батько. Коли ви підете на прогулянку, повісьте їм на шию біноклі. Попросіть дітей називати вам, що вони бачать.


Пригощення: Солодкий попкорн

  • ¼ склянки олії
  • ¼ склянки цукру
  • ½ склянки зерен попкорну

Нагрійте у великій каструлі на середньому вогні олію. З самого початку покладіть у каструлю 3 зернини попкорну і накрийте кришкою. Щойно розкриються ці 3 зернини (ви впізнаєте цей характерний звук), зніміть каструлю з плити, додайте й розмішайте цукор і додайте решту зерен. Добре перемішайте і почекайте 30 секунд, аби переконатися, що усі зерна однакової температури і не підгорять. Потім накрийте каструлю кришкою і поставте на плиту. Постійно її струшуйте (не відкривайте кришку). Коли розкривання вповільниться і відбуватиметься раз на 2--3 секунди, зніміть каструлю з плити і продовжуйте струшувати її ще кілька хвилин, доки характерний звук не припиниться. Помістіть попкорн у велику миску і дайте охолонути, час від часу перемішуючи, щоб не дати злипнутися у великі грудки.

Пригощення