Уникати богохульства

Пісня: “За мною перший крок” (Збірник дитячих пісень, с. 83)

Уникати богохульства

До уроку роздрукуйте плакат “Брудна мова”, включений до матеріалів цього уроку. Також намалюйте на аркуші цупкого паперу обличчя і замість рота виріжте дірку розміром з ваш кулак, або більшу. Підготуйте невеликі предмети, які представлятимуть хороші слова — намистини чи блискучі монети. Підготуйте невеличкі предмети, які представлятимуть погані слова — чорні камінці, горошини перцю, шматки гуми або частини чогось поломаного. Також підготуйте малюнки якихось бридких речей або створінь (або реально ці предмети чи створіння), яких діти ніколи б не захотіли спробувати на смак: грудки багнюки, жаба, черви, гнилі фрукти і т. і. 

На початку уроку покажіть дітям зображення бридких предметів (або реальні предмети), яких би вони ніколи не захотіли спробувати на смак. Запитайте:

  • Чи поклали б ви собі таке до рота?
  • Чому?

Зіграйте в гру “Їстівне — неїстівне”. Киньте комусь м’яча та скажіть, що він представляє. Це може бути щось їстівне або неїстівне. Якщо м’яч представляє щось їстівне, людина, якій ви кидаєте м’яча, має впіймати його. Якщо це щось неїстівне — вона має його відштовхнути.

Трохи пограйтеся. Потім розкажіть дітям, що Ісус навчав про існування чогось навіть гіршого ніж смакування цих бридких речей. Покажіть плакат “Брудна мова” і прочитайте вголос наступний уривок з Писань:

  • Матвій 15:17–18

Обговоріть цей вірш з дітьми. Допоможіть їм зрозуміти його значення.

Візьміть обличчя з діркою замість рота. Скажіть вашій сім’ї, що зараз ви будете намагатися передати їм різні “слова” через рота з іншого боку обличчя. Слова будуть представлені предметами. Ви назвете слово, тримаючи предмет, який представлятиме слово з вашого особистого списку. Якщо учасники вирішили, що вони почули хороше слово, їм треба буде підставити руки так, наче вони хочуть взяти слово. Якщо вони вирішили, що слово погане, їм треба буде закрити дірку, яка представляє рота на намальованому обличчі. Вам, можливо, потрібно буде підготувати список слів до уроку, щоб вам було легше під час гри. Не використовуйте погані слова, яких ваші діти ніколи не чули — використовуйте такі, з якими у членів вашої сім’ї, можливо, є проблема. Погані слова можуть бути веселими — наприклад, назви тварин або предметів. Або ви можете використати слова, вживані персонажами з мультфільмів або кінофільмів, які ваші діти можуть згадати. Не скупіться на хороші слова. Ви можете називати фрази або навіть повні речення. Переконайтеся, що усі зможуть отримати по кілька хороших слів. Дозвольте усім членам сім’ї по черзі вирішити, беруть, чи не беруть вони слова, які ви їм намагаєтеся дати через рота на малюнку. Вони можуть стояти в черзі. Попросіть їх зберегти свої хороші слова.

Коли гра закінчиться, попросіть членів вашої сім’ї показати “слова”, які вони тримають у своїх долонях. Запитайте, що вони відчували, коли чули ті слова. Скажіть їм, що хороші слова схожі на дорогоцінний скарб. Вони роблять тих, хто їх чує, щасливими і також прикрашають наші вуста.

Заохочуйте членів вашої сім’ї тримати свої вуста у чистоті.


Пригощення: Листовий пиріг

  • 2 склянки борошна
  • 2 склянки цукру
  • 230 г маргарину
  • ¼ склянки какао
  • 1 склянка води
  • ½ склянки маслянки
  • 1 ч. ложка соди
  • 2 яйця
  • 1 ч. ложка ванільного цукру

Змішайте всі інгредієнти. Випікайте протягом 20 хв у духовці, нагрітій заздалегідь до 175°C. Подавайте із сметаною, змішаною з цукром та ваніліном.

Пригощення