Магніти і моральність

Пісня: “Щоб на білім світі жити” (Збірник дитячих пісень, с. 73)

Магніти і моральність

Покладіть на рівну поверхню два магніти. Попросіть когось перевірити, наскільки близько можна наблизити два магніти, перш ніж вони з’єднаються.

Покажіть зображення чоловіка і жінки або вкажіть на когось із присутніх у кімнаті. Поясніть, що чоловіки та жінки відрізняються одне від одного. Кожен має тіло, яке є даром від Бога. І Він створив наші тіла таким чином, щоб чоловіків і жінок, ніби магнітом, притягувало одне до одного. Бажання, які виникають тоді, коли чоловіків і жінок притягує одне до одного, називаються сексуальними бажаннями. Ці бажання дають чоловікам і жінкам можливість виявляти любов одне одному й мати власних дітей. Разом з Небесним Батьком ми можемо створювати тіла для Його дітей. Це чудова сила й дар. Але Бог заповідав нам застосовувати її лише у шлюбі. Коли ми виконуємо цю заповідь, ми можемо відчувати велику єдність і радість у сім’ї.

Покажіть фотографії ваших дітей, коли вони були немовлятами. Розкажіть дітям про свої почуття, які ви мали після їхнього народження. Скажіть, що ви відчуваєте стосовно здатності створювати життя й приводити у світ дітей.

Дізнайтеся, що ваші діти вже знають про тіла. Запитайте у них, хто створив наші тіла і чому тіла є особливими. Поговоріть про те, як ми можемо поважати свої тіла. Заохочуйте дітей ставити будь-які запитання, які у них виникають стосовно важливості їхніх тіл. Навчайте дітей правильно називати частини їхнього тіла, у тому числі інтимні, священні частини їхніх тіл. Наголосіть на тому, що ці слова слід використовувати в належній ситуації та з повагою.

Покажіть чисту білу футболку. Поясніть, що білий колір символізує чистоту і святість. Запропонуйте одному з дітей одягнути цю білу футболку. Запитайте:

  • Що ти відчуваєш, будучи одягнутим у цю чисту й білу футболку?

Забризкайте цей білий одяг водою, з розчиненою в ній чорною акварельною фарбою. Запитайте дитину:

  • Що ти відчуваєш зараз?

Поясніть, що коли ми спрямовуємо сексуальні бажання в неправильне русло, то маємо погані відчуття, тому що ми стаємо брудними. Це стається тоді, коли ми неправильно використовуємо свої тіла або дивимося, як інші люди роблять це — по телебаченню, в Інтернеті, в журналах чи книгах. Поясніть, що деякі люди у нашому світі не ставляться з повагою до своїх тіл або до тіл інших людей.  Це може мати на нас поганий вплив.

Поділіться з дітьми наступними настановами, які допоможуть їм залишатися морально чистими:

  • Ніколи не залишайтеся на самоті в кімнаті з незнайомою людиною протилежної статі.
  • Ніколи не дозволяйте незнайомій людині доторкатися до вашого тіла, особливо до інтимних частин тіла.
  • Не робіть нічого, що вам було б незручно робити в присутності батьків.
  • Розповідайте батькам про все, що відбувається з вами. Не майте секретів від батьків, навіть якщо хтось скаже вам, щоб ви нікому про щось не казали.
  • Не дивіться відео, де зображені роздягнені люди.
  • Якщо ви випадково побачили погане відео або погану фотографію:
  1. назвіть їх тим, чим вони є (“це погане відео/фото”);
  2. вимкніть або відверніться;
  3. поговоріть з батьками про те, що сталося.

Поділіться свідченням про радість, яку приносить моральна чистота.


Пригощення: Фруктова піца

  • 2 ¾ склянки борошна
  • 1 чайна ложка соди
  • 200 г розм’якшеного масла
  • 1 ½ cклянки білого цукру
  • 1 яйце
  • 1 чайна ложка ванільного цукру

Збийте цукор і масло до однорідної маси. Збиваючи, додайте яйце з ванільним цукром. Додайте борошно та соду. Зробіть з тіста великий круг. Випікайте при температурі 175°C, поки злегка не покоричневіє. Дайте охолонути. Намажте корж йогуртом, шоколадною пастою або чимось іншим, що можна намазати. Прикрасьте фруктами, які любить ваша сім’я.

Пригощення