Сімейна історія

Пісня: “Я веду сімейну історію (Збірник дитячих пісень, с. 100)

Завдання

Перед уроком надрукуйте для кожної дитини показаний далі малюнок.

 

Img

|  Відкрити / Зберегти |

Роздайте їм ці надруковані сторінки і поясніть, що коло в нижній частині символізує їх, два кола над ними символізують їхніх батьків, кола над їхніми батьками символізують батьків їхніх батьків, або їхніх дідусів і бабусь, кола над їхніми дідусями і бабусями символізують їхніх прадідусів і прабабусь. Допоможіть вашим дітям побачити, що ваша сім’я схожа на дерево.

Спитайте:

  • Як виглядатиме дерево, якщо ми відпиляємо його гілки?

Попросіть дітей намалювати дерево зовсім без гілок, щоб побачити, як воно виглядатиме. Потім попросіть їх намалювати на ньому гілки, а на цих гілках — інші гілки, що відростають з кожної гілки і т.д. Зазначте, що дерево виглядає могутнім і красивим, якщо в нього є гілки і воно розростається вгору і вшир.

Нехай діти намалюють на їхньому сімейному дереві людей. Допоможіть їм написати імена цих людей.

Поясніть, що предки — це не просто імена, а реальні люди. І коли ми дізнаємося більше про наших предків, то відчуваємо, неначе гілки нашого дерева ростуть і що ми не самі, а оточені все більшою й більшою кількістю людей, які люблять нас і яких любимо ми. Ми відчуваємо себе, неначе дерево з розкішною кроною.

Запропонуйте дітям виконати наступні завдання, які допоможуть їм більше дізнатися про їхніх предків та відчути себе ближче до них:

1.   Спитайте своїх батьків про професію цієї людини (або чим вона займалася).

2.   Розкажіть своїй сім’ї про якусь особливу подію, що сталася з вами і цією людиною.

3.   Попросіть маму чи тата або дідуся чи бабусю розказати вам, яким було їхнє життя, коли вони були вашого віку.

4.   Виберіть когось із предків і попросіть маму чи тата або бабусю чи дідуся розказати вам якусь цікаву історію або про якийсь факт стосовно цієї людини.

5.   Дізнайтеся про одну з улюблених ігор когось із ваших предків; пограйте в неї під час домашнього сімейного вечора.

6.   Спитайте маму чи тата або бабусю чи дідуся, яке пригощення чи десерт найбільше любили їхні мама чи тато, а потім одного разу приготуйте його на вечерю.

7.   Попросіть своїх батьків записати все, про що ви дізналися або запам’ятали, у щоденник, або скористайтеся диктофоном, щоб у майбутньому це змогли прочитати або послухати ваші діти, онуки і правнуки.

Розкажіть про свої почуття до ваших предків та інших родичів.

Додаткові пропозиції

  • Надрукуйте такий малюнок:
Img

|  Відкрити / Зберегти |

Попросіть дітей виконати наступне:

Допоможіть хлопчику знайти в нижній частині цього сімейного дерева його предків, Михайла Коваля та Катерину Струк. Михайло Коваль був лисим, мав вуса і носив окуляри. Його дружина носила кулон на шиї. Катерина Струк носила сережки, але не носила окуляри. Вона була одружена з лисим чоловіком, у якого були вуса. Також дайте відповіді на такі запитання:

1. Скільки предків цього хлопчика носили окуляри? ______

2. У скількох предків цього хлопчика було руде волосся? ______

3. У скількох предків цього хлопчика були вуса і борода? ______

4. Скільки предків цього хлопчика були лисими?______


Пригощення: Шоколадний пудинг

Змішайте разом у каструлі з товстим дном:

  • 6 ст.л. цукру
  • 3 ст.л. крохмалю
  • щіпку солі
  • 1 ½ ст.л. порошку какао
  • 2 ½ склянки молока
  • 1 ч.л. ваніліну

Варіть на помірному вогні, постійно перемішуючи, поки суміш не загусне, приблизно 4–5 хвилин. Зніміть з вогню. Додайте 1 г тертого шоколаду і 1 ½ ст.л. масла. Перемішайте до однорідної маси. Налийте у креманки й охолоджуйте протягом 1 години.

Пригощення