Фільм “Джозеф Сміт: Пророк Відновлення” дубльовано українською

Україномовна версія представлена на українському церковному Youtube каналі.

Члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, а також усі бажаючі, у найближчий час отримають доступ до версії фільму “Джозеф Сміт: Пророк Відновлення” (Joseph Smith: the Prophet of the Restoration) українською, російською та вірменською мовами. Переклад оригінального фільму, знятого ще у 2005-му і доробленого у 2011-му році, з’явився зовсім недавно. Ця кінострічка, знята зі схвалення представників Вищої влади Церкви, оповідає про основні віхи в історії пророка, який став знаряддям у Божих руках для відновлення Його Церкви після багатовікового Відступництва.

Історія створення цього фільму досить цікава. Взагалі-то, це перша повномасштабна екранізація життя Джозефа Сміта, адже попередні фільми були присвячені лише окремим його епізодам, перш за все — Першому видінню. Задум такого кіно зрів у його творців досить давно, а його реалізацію, на прохання Першого Президентства, вирішили присвятити 200-літтю з дня народження Джозефа Сміта, яке відмічалося у грудні 2005 року. Однією з цілей проекту була необхідність зняти фільм для показу в кінозалі Legacy Меморіальної будівлі Джозефа Сміта у Солт-Лейк-Сіті, штат Юта.

Крім цього, “Джозеф Сміт: Пророк Відновлення” у наступні роки демонструвався у багатьох Центрах для відвідувачів при храмах Церкви у США та поза межами цієї країни.

Кінострічка подає події з життя Джозефа Сміта, відомі багатьом вірним Святим, у трошки незвичному ракурсі. Спочатку глядач знайомиться з дівчиною Мері, англійською новонаверненою, яка прибула 21 червня 1844 року до Наву разом зі своїм батьком, який, хоча і не був членом Церкви, але не хотів відпускати власну доньку у таку довгу і небезпечну мандрівку. Під час поїздки по річці Міссурі, незадовго до прибуття у місто, між батьком і донькою виникає розмова, в якій вона ділиться своїми переконаннями стосовно пророцької місії Джозефа Сміта. Це стає однією з причин, з яких тато Мері починає читати Книгу Мормона і викладену Джозефом Смітом історію власного життя у журналі “Times and Seasons”. Перед очима цього чоловіка — а заодно і перед очима всіх глядачів — і постають зображені там події.

Вони також побачать один із ключових у формуванні характеру майбутнього Пророка епізод, коли йому у восьмирічному віці довелося пережити серйозну операцію на нозі, яку у той час проводили без наркозу. Юний Джозеф попросив свого батька обійняти його для полегшення болю у такий складний момент і добре переніс усі страждання.

Зрозуміло, не обійдеться без Першого видіння, разом з подіями, які сталися до та після нього. Глядачі у яскравих кольорах побачать, наскільки серйозними були переслідування і знущання багатьох людей над зовсім ще юним Пророком, який отримав важливе для історії людства Божественне явлення та одкровення про майбутнє Відновлення, не прийняте, на жаль, більшістю людей. Аналогічна реакція з боку оточуючих супроводжувала Джозефа Сміта все його подальше недовге, але переповнене подіями життя. Історія Президента Сміта буде з певного моменту фільму нерозривно пов’язана з історією переслідувань перших Святих, яким неодноразово доводилося через подібну ворожість змінювати місце проживання.

Творці фільму “Джозеф Сміт: Пророк Відновлення” зізналися, що стрічка орієнтована не тільки, і навіть не стільки, на членів Церкви, як на інших людей, здатних зацікавитися описаними в ньому подіями. Завданням знімальної групи була демонстрація не тільки історичних епізодів, але й людських рис Пророка, формування його характеру під впливом численних випробувань, благословень і Божественних одкровень.

Кінострічка, україномовний переклад якої стане доступний усім бажаючим, представлена в адаптованій для відеоперегляду і доробленій версії 2011 року, куди було включено, серед інших змін, розповідь від імені матері Пророка — Люсі Мак Сміт. Україномовна версія представлена на українському церковному Youtube каналі.