FamilySearch планує оцифрувати мільярди записів, що зберігаються у Сховищі Гранітної гори

FamilySearch планує оцифрувати мільярди записів, що зберігаються у Сховищі Гранітної гори

СОЛТ-ЛЕЙК-СІТІ У величезному приміщенні, яке на 700 футів заглиблюється в монолітну гранітну гору поблизу Солт-Лейк-Сіті, зберігаються мільйони футів мікрофільмів з історичними документами, які Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів збирає з 1938 року. Усі записи оцифровуються і публікуються у FamilySearch - безкоштовному генеалогічному ресурсі, яким можуть користуватися всі бажаючі.

Сховище записів у Гранітній горі є офіційним сховищем 2,4 млн. роликів з мікрофільмами, на яких міститься приблизно 3,5 мільярди зображень. Інформація об’єднує мільйони людей у більш ніж 100 країнах і записана 170 мовами.

Зараз інформацію на плівках оцифровують за допомогою складних компютерних програм. Необхідно лише 15 хвилин, щоб перетворити на цифровий файл один мікрофільм з величезної колекції достовірних документів: неопублікованих церковних і урядових записів, приходських книг, списків пасажирів, свідоцтв про народження, переписів, актів, заповітів, історій сімей, міст, округів і навіть карт. Згодом велика кількість зібраних матеріалів буде доступна в он-лайні.

Церква не лише робить цю важливу інформацію доступною для дослідників генеалогії, але й повертає копії мікрофільмованих записів організаціям, які їх зберігають. Наприклад, у 2004 році циклон вразив маленький острів Ніуе в південній частині Тихого океану, знищивши всі місцеві записи про народження, смерть та судові записи. FamilySearch ще раніше мікрофільмувала ці записи і тепер повернула копії оригінальних записів на острів, спустошений ураганом.

Зберігання такої масштабної колекції записів вимагає суворого дотримання певних умов. Сховище загальною площею 65 тис. квадратних футів функціонує при температурі 55 градусів по Фаренгейту і 35 % вологості повітря. Постійно відбувається циркуляція свіжого повітря, щоб мінімізувати осад пилу. За таких умов можна захистити величезну колекцію від пошкодження, природних катаклізмів або створених людиною катастроф.

Дослідження цінних матеріалів по всьому світу на організованій основі розпочалися в 1894 році із заснуванням Генеалогічного товариства Юти – неприбуткової організації, заснованої Церквою. Замість того, щоб сподіватися на те, що люди будуть самі їздити до місць збереження оригінальних документів, Церква організувала команди, які привозили копії записів дослідникам генеалогії. Іноді стається так, що копії, зроблені Церквою, є єдиними копіями цих важливих архівних записів.

Збирання записів продовжувалося і почало вестися прискореними темпами в 1930-х роках із розвитком технологій мікрофільмування. Швидко зростаюча колекція фільмів – майже 100 тис. екземплярів на початку 1950-х років – підштовхнула провідників Церкви до створення постійного сховища. Після розгляду кількох місць у Солт-Лейк-Сіті провідники зупинили свій вибір на прилеглих схилах, де в горах знаходилися великі залежі граніту. Граніт з того місця видобували для Солт-Лейкського храму і для конференц-центру в Солт-Лейк-Сіті.

Будівництво сховища розпочалося в 1958 році і було майже закінчено в 1963 році. У повну експлуатацію сховище було здано в 1965 році. Сховище складається з багатьох кімнат, в яких розміщені ряди сталевих стелажів висотою в десять футів. У окремому відсіку знаходяться офіси, візки для розвезення матеріалів та устаткування для обробки матеріалів.

Збереження і захист записів, які становлять цінність для всього світу – це довготермінова мета Церкви. Використання гори, де вже прохолодно, забезпечує прекрасне місце надійного зберігання записів. Це приміщення служить доказом того, що Церква не лише збирає, але і відкриває доступ до зібраних матеріалів широкому колу дослідників по всьому світу. Архівісти можуть запропонувати мікрофільмовані або цифрові копії записів для використання дослідниками, не наносячи при цьому шкоди оригінальним документам.

Дослідники генеалогії віддають належне Церкві, яка вже довгий час надає інформацію для їхньої роботи, і в цьому розумінні вони ставляться до сховища як до ікони – ікони, яка захищає ці важливі, відкриті для користування записи.