Не надівайте маску на своє серце

'Я хочу розповісти вам дещо з нашого досвіду, що допомагає нам у ці важкі часи'.

Не надівайте маску на своє серце

Упродовж цього часу непевності через COVID-19 нам з Герріет дуже не вистачає особистих зустрічей з людьми по всьому світу. Цього літа ми планували бути зі святими у Східній Європі, але наша поїздка була скасована. Оскільки багато кому з нас доводиться адаптуватися до інших обставин, я хочу розповісти вам дещо з нашого досвіду, що допомагає нам у ці важкі часи.

Соціальне дистанціювання і фізичне дистанціювання

З часу, коли розпочалася пандемія, ми часто чуємо термін “соціальне дистанціювання”, яким передається ідея, що ми повинні дотримуватися певної відстані між нами та іншими людьми. Стосовно цієї практики особисто мені більше до вподоби термін “фізичне дистанціювання”, а не “соціальне дистанціювання”.

Ми з Герріет впевнені, що фізичне дистанціювання допомагає нам захистити себе та інших від загроз пандемії, і ми якнайкраще стараємося дотримуватися його.

Протягом цього часу ми дізналися, яким важливим і життєво необхідним для нашого благополуччя є те, щоб залишатися соціально близькими до сім’ї, друзів та наших братів і сестер у Церкві Ісуса Христа.

На щастя, у наш час існує багато дивовижних інструментів та засобів, які підтримуються технологіями і якими ми можемо користуватися, щоб зменшити соціальне, емоційне та духовне дистанціювання. Ми з Герріет вважаємо, що ці інструменти є своєчасними дарами з небес. За допомогою цих засобів ми можемо реально відчувати свою близькість до наших друзів і членів сім’ї. Завдяки технологіям ми можемо бачити наших дітей, онуків і правнуків досить часто і брати участь в їхньому щоденному житті. За допомогою цих технологій ми святкуємо дні народження, захоплюємося новими цікавинками й іграми, читаємо на ніч казки або приєднуємося до прогулянки через відеодзвінок. Завжди надихає, коли ми чуємо їхні розповіді про прийняття причастя або роздуми про вчення з посібника За Мною йдіть.

Та більш за все ми вдячні за дар і силу молитви. Завдяки молитві ми можемо бути духовно й соціально близько до Небесного Батька, Його Сина Ісуса Христа і до наших сімей та друзів, де б ми не були і якими б не були обставини.

Зосереджуйтеся на тому, що ви можете робити, а не на тому, що ви не можете робити

За останні 20 років ми з Герріет вже трохи відчули, що означає бути фізично дистанційованими від дорогих нам людей. Коли через моє покликання ми переїхали з Німеччини до Солт-Лейк-Сіті, ми сподівалися, що проживемо там усього кілька років. Протягом перших 10 років ми навіть зберігали свій дім у Німеччині, сподіваючись одного дня повернутися до сім’ї та друзів. Але, як ви знаєте, ми все ще тут і залишимося тут.

Євангелія, Церква Ісуса Христа і Господь допомогли нам дізнатися, що фізична відстань (навіть у 8000 км) не означає, що ми маємо бути на соціальній відстані одне від одного. Ми навчилися зосереджуватися на тому, що можемо робити й відчувати, і радіти цьому, та не надто зосереджуватися на тому, чого нам, можливо, не вистачає.

Не надівайте маску на своє серце

Частіші соціальні контакти з друзями та сім’єю допомагають нам більше ділитися нашими особистими думками й сподіваннями. Якимось чином ці важкі часи допомогли нам більш відкрито виявляти почуття нашої душі. Ми ще ясніше усвідомили, як це чудово не приховувати або не маскувати почуття нашого серця від тих, кого ми любимо найбільше.

У ці особливі часи ми з Герріет стараємося дотримуватися своєї власної рекомендації: Надівайте маску на обличчя, не надівайте маску на серце.

Читаючи ваші коментарі на моїх сторінках у FacebookInstagram і Twitter, я відчуваю ті смуток і тягарі, з якими так багато хто з вас вимушений жити. І я можу відчувати також ваші радість та ентузіазм, коли ви зосереджуєтеся на тих багатьох хороших справах, які можете зробити в житті. Це дивовижно — бачити, як ви допомагаєте одне одному й надихаєте одне одного словом і ділом. Ви — диво і благословення для цього світу, оскільки ви любите Бога та Його дітей — наших братів і сестер — і служите їм.

Для радісних чи сумних часів Небесний Батько дав нам обіцяння і благословення: “Не бійся, з тобою-бо Я, і не озирайсь, бо Я Бог твій! Зміцню Я тебе, і тобі поможу, і правицею правди Своєї тебе Я підтримаю” (Ісая 41:10).

Ми з Герріет любимо вас. Ми вдячні за кожного з вас. Нехай же Бог благословляє і підтримує вас у ці особливі часи і завжди.