Нова традиція – недільні записи в щоденнику

Багато років тому молодий батько розпочав щоденну традицію. Щовечора, не залежно від того, наскільки стомленим або зайнятим він був, він брав у руки ручку та записував кілька речень про свій день. За допомогою поєднання кількох простих слів, він робив запис про те, як рука Господа благословила його та його сім’ю того дня.

Цим молодим батьком був Генрі Б. Айрінг. Багато років по тому він говорив на генеральній конференції про те, як та щоденна звичка благословила його життя:

'Я продовжував робити записи, і щось почало відбуватися. Думаючи про день, що минув, я бачив докази того, що Господь зробив для когось з нас, чого я не помітив в суєті того дня. … В моєму серці почало рости щось більше від вдячності. Росло свідчення'.

Ви ведете щоденник?

Ведення щоденника — це щось із серії: відчуваємо, що повинні робити і навіть час від часу намагаємось робити записи, проте життя складається таким чином, що систематично цим займатися не вдається. Навіть в ті моменти, коли нам вдається писати регулярно, як робив Президент Генрі Б. Айрінг, ми іноді зупиняємося і задумуємось, чи ми записуємо те, що матиме значення через багато років.

Якщо ви коли-небудь вели щоденник, коли-небудь хотіли це робити або якщо ви ніколи і не думали про це, спробуйте запровадити нову традицію цього року — заведіть недільний щоденник.

День, щоб пам’ятати

Якщо вам не підходить варіант щоденного ведення щоденника, або якщо така ціль здається недосяжною, то чому б не робити це раз на тиждень?

Суботній день — це день, щоб згадати нашого Спасителя, наші обіцяння; щоб пригадати, хто ми є і чому ми тут. Невже є кращий спосіб згадати в день Суботній, як пробігти думками днями останнього тижня та записати всі враження та благословення, які ми отримали?

Неділя — це день, щоб уповільнитись та зосередитись на тому, що допомагає нам зростати духовно; це також день, у який ми можемо знайти час для того, щоб відтворити та записати наші думки, в той час як з понеділка до суботи плин життя занадто швидкий та суєтний.

Поради для недільного ведення щоденника

Не існує вірного чи невірного способу ведення недільного щоденника, але нижче подано кілька ідей, які допоможуть тим, хто лишень починає.

1. Нехай ваші записи будуть простими. Нехай вас не обтяжує думка, наче ви повинні детально описати усе, що трапилося протягом тижня. Той бутерброд, яким ви пообідали в середу, четвер та п’ятницю, швидше за все не буде  дуже захопливим чтивом через рік. Зосередьтеся на думках, ідеях, враженнях, які б ви не хотіли забути.

Вам також не обов’язково писати епічну новелу чи навіть заповнити півсторінки. Іноді, як показав Президент Айрінг, лише кількох речень може бути достатньо.

2. Відтворіть у памяті духовні аспекти. Reflect on the spiritual. Як і Президенту Айрінгу, вам може стати в пригоді наявність якогось питання, до якого ви часто звертатиметеся, наприклад: 'Яким чином Господь простягав Свою руку до мене цього тижня?' Зосередившись на відображенні духовного, ви можете зробити свій щоденник більш цінною річчю, а не просто вмістищем переліку подій.

Недільні записи – це також прекрасна можливість переглянути свої духовні цілі, проаналізувати ваш прогрес та внести певні корективи, якщо необхідно.

3. Вийдіть за межі слів 'Любий щоденнику!' Щоденник не обов’язково повинен бути гарним пролінованим записником зі словами «Любий щоденнику!» написаними на початку кожної сторінки. Можливо, вам буде простіше записувати свої думки у якомусь додатку на телефоні.

А можливо саме ваш щоденник взагалі не повинен бути написаним рукою. Можливо вам більше підійде робити відео- чи аудіозаписи. Або якщо у вас творча натура, то малюнок, фото чи картина найкраще зуміє відобразити думки та почуття.

4. Не наказуйте себе, якщо пропустите тиждень. У вашому житті будуть часи, коли життя буде божевільним (або вам просто буде лінь), і тоді ви пропустите тиждень чи два. Не будьте занадто суворими з собою, просто спробуйте ще раз наступного разу. Навіть якщо траплятимуться певні прогалини у записах час від часу, з часом ваш щоденник зможе передати, хто ви є і через що ви пройшли.

Спробуйте

Спробуйте вести недільний щоденник. Нехай це стане новою традицією у #ЙогоДень.

Найголовніше — це пам’ятати, чому ви це робите. Так, щоденник — це спосіб залишити запис про ваш досвід для майбутніх поколінь. І, так — це спосіб нагадати собі про те, що з часом ви забудете. Але є дещо більше від згаданого вище. Є певна цінність в кожному акті записування, навіть якщо це робиться раз на тиждень, навіть якщо ми ніколи не прочитаємо знову те, що написали.

Як сказав Президент Айрінг: 'Я усвідомив, що спроби згадати, дозволили Господу показати мені, що Він зробив… Я став більш впевненим у тому, що наш Небесний Батько чує наші молитви та відповідає на них. Я відчув більшу вдячність за м’якість та очищення, які приходять внаслідок Спокути Спасителя Ісуса Христа'.

Якщо ми скористаємося можливістю, щоб подумати про наш досвід трохи глибше у день Суботній, більша перспектива може постати перед нашими очима, ми можемо сповнитися вдячністю та стати ближчими до Спасителя.