ІСТОРІЯ ЦЕРКВИ

ІСТОРІЯ ЦЕРКВИ

Далі наведено стислий огляд історії Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

Весною 1820 р. чотирнадцатирічний юнак на ім’я Джозеф Сміт пішов у гай, що був неподалік від його дому в Пальмірі, шт. Нью-Йорк, і став молитися Богу, щоб дізнатися, до якої церкви йому слід приєднатися. У відповідь на цю молитву йому явилися Бог Батько і Його Син Ісус Христос, саме так, як небесні посланці являлися біблійним пророкам. Від Них Джозеф дізнався, що Церкви, яка була спочатку організована Ісусом Христом, на землі більше немає.

Джозеф Сміт був вибраний Богом відновити Церкву Ісуса Христа на землі. Упродовж наступних 10 років Джозефа Сміта відвідували різні небесні посланці. Він переклав Книгу Мормона і отримав владу організувати Церкву. Церква була організована 6 квітня 1830 р. у Фейетті, шт. Нью-Йорк, що в північно-східній частині Сполучених Штатів Америки. У Церкві була відновлена вся влада священства, яка була від початку, а також обряди й сама організація Церкви, включно з живим пророком і апостолами.

Щоб відрізнити відновлену Церкву від первинної Церкви Ісуса Христа, її було названо Церквою Ісуса Христа Святих Останніх Днів. Слово «святі» вживається тут у його біблійному значенні і стосується членів Церкви, які прагнуть наслідувати приклад Ісуса Христа.

Церква швидко зростала, але невпинні утиски й переслідування змусили її членів вирушити на Захід. У 1844 р. Джозеф Сміт був убитий у шт. Іллінойс натовпом, налаштованим проти Церкви. Члени Церкви були вигнані із побудованого ними міста, а їхні будинки - спалені. Під проводом апостола Бригама Янга, великого першопрохідника й керівника, вони здійснили великий перехід на Захід, в долину Солоного озера, через території, які потім були приєднані до Сполучених Штатів Америки. Там вони побудували місто Солт-Лейк-Сіті, яке є світовою столицею Церкви.