Українці серед переможців міжнародного мистецького конкурсу

Українці серед переможців міжнародного мистецького конкурсу

Кожні 3 роки Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів проводить міжнародний мистецький конкурс. Нещодавно завершився 11-й, у якому брали участь члени Церкви з усього світу. На цей конкурс було запропоновано біля 900 робіт, 151 з яких було відібрано для Музею історії Церкви. Відбором робіт займалося журі, яке представляють три континенти: Африку, Європу та Північну Америку.

Дві мисткині з України також брали участь у цьому конкурсі, і їхні роботи були відібрані для Музею історії Церкви. Зараз ці роботи можна побачити на виставці, яка проходить у Столт-Лейк-Сіті. А ми пропонуємо вам ближче познайомитися з художницями.

Валентина Васильєва

Воскресенський приход Київського колу

Я — професійний художник, займаюсь творчістю та викладаю в академії декоративного мистецтва майбутнім митцям. Отримуючи черговий номер журналу 'Ліягона', щоразу звертаю особливу увагу на його художнє оформлення. Я захоплююсь репродукціями картин та графічними ілюстраціями до духовних послань, які там друкуються. Я розумію, яка копітка робота стоїть за цією естетикою. 

Якось, багато років тому, в одній з поїздок до Фрайберзького храму на своє питання: 'Господи, що я можу зробити для Тебе?' (зовсім не маючи на увазі творчість) я отримала чітку відповідь: 'Малюй для Церкви!'. Я була приголомшена. Як? В якому сенсі? Я не в штаті редакції церковних журналів... Знову почула в своєму розумі: 'Малюй для Церкви!' Кілька днів по тому я дізналась про Міжнародний конкурс мистецтв, який Церква влаштовує кожні три роки. Я вирішила ризикнути, направивши туди свою графічну роботу-триптих 'Як сестри в Сіоні'. Бог благословив мене тим, що вона потрапила на виставку в Солт-Лейк-Сіті і отримала винагороду. Для мене це була цілковита несподіванка! 

Через три роки - новий конкурс. Щойно був побудований і освячений Київський Український храм. Я захоплювалась його красою і вже знала, яким буде сюжет моєї наступної картини. Тоді я опановувала художню техніку витинанки, і це був мій творчий експеримент. Я знову взяла участь в конкурсі. І Небесний Батько знову мене благословив: моя картина була відібрана на виставку і була придбана Музеєм історії та мистецтв Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів. Я не очікувала на таке і була вдячна Богові за такий подарунок.

Час плинув. Я займалася творчою діяльністю та художніми пошуками. Мене приваблюють різні види мистецтва. У 2018 році мені дуже хотілось намалювати картину, присвячену вічному шлюбу. В найближчий період життя я серцем відчувала цю тему, сама переживаючи трепетні події в особистому житті. І знову конкурс у Солт-Лейк-Сіті... Я знову подала заявку на участь. Міжнародне жюрі відібрало мою графічну роботу 'Дерево життя' для експозиції. Я дуже вдячна цим високопрофесійним художникам, котрі звертають свою увагу на мій скромний творчий доробок. 

Валентина Васильєва

Це декоративна композиція, виконана в техніці графіки. Я малювала тільки білим і золотим... На яскраво-синьому тлі було зображення наречених в українських  національних костюмах. Вони стоять в обіймах, ніби утворюючи стовбур розкішного дерева. Нижче – з’єднання люблячих рук чоловіка і дружини, які присягаються у вірності в шлюбі. Квіти, що утворюють вінок, символізують красу целестіальних стосунків. Птахи в польоті символізують минулі та майбутні покоління роду. Синє — це духовність, біле — чистота, золоте — вічність та божественність. Мені дуже хотілось передати вірність та ніжність подружньої пари, яка з’єднує свої руки і серця, щоб разом пройти життєвий шлях і навчитись любити, прощати, підтримувати та надихати одне одного. Я дуже рада, що багато людей зможуть розділити ці ідеали зі мною на виставці. 

Оглядаючись назад, я бачу, що мав на увазі Господь, коли звелів мені малювати для Церкви. Він дає нам різні таланти, щоб ми прославляли Його ім’я і проповідували євангельські принципи. 

Марина Лукач 

Печерський приход Київського колу

Моє життя завжди було пов'язане із зображенням: театральна режисура, кіно, фотографія, мольберти і полотна. На кожному етапі був величезний інтерес до того, що роблю. Всі мої шляхи у творчості — синергія. Начебто і різні професії, але об'єднує їх одне: показати світ таким, яким його бачу я. І він прекрасний!

У 2012 році на Дев'ятому міжнародному мистецькому конкурсі, організованому Церквою Ісуса Христа Святих Останніх Днів, моя фоторобота 'Десять дів' була відібрана для музейної експозиції.

Довгий час я займалася фотографією, брала участь у міжнародних конкурсах, але останні кілька років моє життя заповнене створенням картин з шматочків тканини, ниточок, мотузочок, намистин.

У своїй техніці використовую текстильний колаж, батік, вишивку машинну і ручну, бісер, каміння, нитки і мотузки ... ну і що побачу в конкретний момент.

Робота, яку я підготувала для Одинадцятього міжнарожного мистецького конкурсу, називається “Піднесись серцем і звеселись” (УЗ 25:13). 

Марина Лукач

Ця робота, в основі якої лежать українські мотиви, містить символи процвітання. Всі кольори і нитки пов’язані з домом, сім’єю, полями, природою. Якщо ми все це маємо, то в нас уже є причина, щоб підноситися серцем і звеселятися.

Я дуже вдячна Господу за такий дар: бачити красу світу і передавати її через шматочки тканин, бісер, ниточки-мотузочки, полотна і фарби. На території свого таланту я щаслива кожен день.

Я вдячна своєму чоловіку, який створив чудові умови для моєї творчості. У моїй великій студії-майстерні є все, і навіть маленька виставка-галерея, яку ви можете відвідати.