Українців запрошують взяти участь у мистецькому конкурсі Музею історії Церкви

Українців запрошують взяти участь у мистецькому конкурсі Музею історії Церкви

Раз у три роки членів Церкви з усього світу запрошують прийняти участь у тематичному конкурсі, що проводить Музей історії Церкви в Солт-Лейк-Сіті, США. Метою цього конкурсу є показати різноманіття митців серед святих останніх днів та допомогти Музею історії Церкви поповнити свою власну колекцію завдяки купівлі робіт переможців.

Роботи, що були обрані журі, приймають участь у виставці в музеї та отримують різного роду нагороди. Певна кількість робіт купуються музеєм для поповнення його постійних фондів.

Деталі 11-го міжнародного конкурсу митців

 • Тема: Роздуми про вірування: 'Пригадаю я вчинки Господні, як чудо Твоє я згадаю віддавна, і буду я думати про кожен Твій чин, і про вчинки Твої оповім!' (Псалми 76:12,13)
 • Дати подання робіт: 1 лютого 2018 — 1 червня 2018
 • Перший тур оцінювання: червень 2018
 • Другий тур оцінювання: вересень 2018
 • Приблизні дати проведення виставки: березень 2019 — жовтень 2019

Загальні правила

 • До участі в конкурсі запрошуються члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів віком від 18 років.  Учаснику повинно виповнитися 18 до 15 березня 2019 року.
 • Кожен учасник може прийняти участь у виставці тільки з однією роботою.  Для участі у конкурсі роботи повинні бути зареєстровані до 1 червня 2018 року.
 • Музей приймає до участі роботи різних видів та жанрів мистецтва. До участі приймаються картини, малюнки, вироби з текстилю, фотографії, скульптури, вироби зі скла, глини та кераміки, а також дерева, шкіри, каміння та металу.  Роботи можуть бути виконані як в класичному, так і в декоративно-ужитковому стилі.  До участі в конкурсі також приймаються відео- та мультимедійні роботи, фільми, роботи змішаних медіа тощо. У цьому конкурсі не беруть участь поетичні твори, виконавська майстерність та музика.
 • Найдовша сторона роботи не може перевищувати 213 см включно з рамою.
 • Якщо роботу буде обрано для участі у другому турі, її необхідно буде доставити в музей готовою до участі в експозиції.

Суддівство

 • Суддівська колегія складається з п'яти професіоналів, яких було обрано з різних країн світу. Всі   члени журі обізнані у різних аспектах та видах мистецтва.
 • Оцінювання робіт проходитиме в два раунди. Під час першого раунду журі оцінить кожну роботу, використовуючи її фотографію та опис, наданий автором. Вкінці першого раунду будуть обрані роботи для відправки в музей та участі у другому раунді, під час якого журі матимуть змогу оцінити реальні роботи та обрати ті, що прийматимуть участь у виставці.

Критерії оцінки

 • Художня цінність. Робота виконана досконало за естетичними та технічними показниками обраного стилю.  Усі елементи роботи найвищої якості. Матеріали та метод, що використовувалися для створення роботи, чітко передають обране послання.
 • Інновації. Загальна концепція роботи креативна або оригінальна.  Робота передає унікальне відчуття культури та самобутності, відображає інноваційний погляд на мистецтво. Ідея роботи є оригінальною, винятковою та актуальною. Загалом робота перевершує інші своїм стилем та вигадливістю.
 • Тематична відповідність. Робота відображає суть вірувань святих останніх днів, відповідає темі конкурсу. Думка автора унікальна та експансивна. Робота поглиблює споглядачеве розуміння теми.

Нагороди

 • Грошова винагорода. Переможці, яких визначать журі, отримують фіксовану грошову винагороду.
 • Придбання робіт. Деякі роботи будуть придбані музеєм і будуть додані до музейного фонду. Ці роботи оберуть куратор виставки разом з іншими представниками Музею історії Церкви та Департаменту історії Церкви.
 • Винагорода в номінації 'Глядацькі симпатії'. Відвідувачі виставки зможуть проголосувати за улюблену роботу на місці або на веб-сайті музею. Під час закриття виставки переможець з найбільшою кількістю голосів отримає грошову винагороду.

Умови участі в конкурсі

 1. Створити аккаунт учасника мистецького конкурсу, використовуючи ім’я та пароль, котрими користуєтесь для аккаунту СОД. Через нього Ви відправите фото своєї роботи для участі в конкурсі. Всю інформацію Ви зможете отримати на е-мейл після реєстрації. Якщо у Вас немає  аккаунту СОД, натисніть сюди. Вам потрібно знати свій номер запису про членство, котрий знаходиться храмовій рекомендації або отримати його від провідників  приходу чи філії.
 1. Увійшовши в аккаунт, заповніть пусті поля свого профілю-митця або обновіть дані. Ця інформація необхідна для того, щоб музей міг надсилати Вам інформацію про конкурс та результати кожного туру.
 2. Коли можливість подання робіт стане доступною, Ви зможете заповнити спеціальну форму та загрузити фото своєї роботи.
 3. По закінченню періоду подання робота буде надана суддям для оцінювання. Залежно від результату першого туру, робота може потрапити до другого фінального туру.

З роботами минулих конкурсів можна ознайомитися за посиланнями: конкурс 2012 року та конкурс 2013 року. Ничже представлені деякі з них.