Вейпінг, кава, чай та марихуана

Вейпінг, кава, чай та марихуана Photographs by Getty Images

Ось кілька фактів про Слово Мудрості:

  • В Ученнях та Завітах 89:8-9 Господь говорить про тютюн та 'гарячі напої', які, згідно з поясненням наших церковних керівників, є чаєм та кавою.
  • Пророки сучасності та апостоли часто навчали нас, що Слово Мудрості застерігає нас проти вживання речовин, які можуть зашкодити нам та викликати залежність.

Отож, пам’ятаючи про ці факти, давайте розберемося з кількома речами, які можуть здатися дещо бентежними для молоді-святих останніх днів. 

Вейпінг, електронні цигарки тощо

Електронні вапорайзери або електронні цигарки – це прилади, якими люди користуються, щоб вдихати пару, яка може мати різні смаки. Одне з досліджень показує, що близько двох третин підлітків, які користуються електронними цигарками, вважали, що в склад входять лише ароматизатори.1 Цей факт має мало спільного з реальністю. Більшість вапорайзерів містять нікотин – який здатен викликати звикання та залежність, – а також всі вони мають у своєму складі шкідливі хімікати.2 З цього стає зрозумілим, що Слово Мудрості є проти вейпінгу.  

Мокко, латте, макіато тощо

Кавові напої не завжди містять у своїй назві слово «кава». Тому перед тим, як ви спробуєте напій, який на вашу думку є лише мілкшейком з новим смаком, ось кілька практичних правил: (1) Якщо ви в кав’ярні (або у будь-якому іншому закладі, який відомий через каву, яку в ньому готують), напій, який ви замовляєте, швидше за все містить каву у своєму складі. Тому у вас є дві опції: або ніколи не купуйте напоїв у кав’ярнях, або завжди запитуйте, чи містить напій каву у своєму складі. (2) Напої, в назвах яких є слова «кавовий», «мокко», «латте», «еспрессо», або які закінчуються на «-чино», як правило, містять каву, тому є тими гарячими напоями, які заборонені Словом Мудрості.

Зелений чай, холодний чай

Зелений і чорний чаї виготовлені з листя однієї й тієї ж рослини. Різниця лише в тому, що листочки чорного чаю ферментовані, а зеленого – ні. Обидва ці види є чаєм, і Слово Мудрості проти їх вживання. Деякі напої містять чай, але не наголошують на цьому при рекламуванні продукту, тому не лінуйтесь перевірити склад. Також варто зазначити, що холодний чай – це все ще чай.

Марихуана, опіоїди

Незважаючи на те, що марихуана вважається легальною для лікувального, а іноді й рекреаційного вжитку в багатьох місцях сьогодні, це не означає, що Слово Мудрості не виступає проти її вживання. Медичні показання для застосування все ще вивчаються, але разом з іншими препаратами проти болю, такими як опіоїди, марихуана є речовиною, яка викликає залежність. Вживання таких речовин потрібно уникати, за винятком ситуацій, коли це прописано компетентним терапевтом і під його ретельним наглядом та у відповідності до місцевих законів.  


1. Див. Johnston, L. D., and others, Monitoring the Future National Survey Results on Drug Use, 1975-2015: Overview, Key Findings on Adolescent Drug Use (2016), 43.

2. Див. Surgeon General’s Advisory on E-cigarette Use among Youth (2016), e-cigarettes.surgeongeneral.gov.