Як закохуватися і лишатися закоханими у реальному світі

Кожна людина мріє про те, щоб закохатися, та ще й у того, про кого мріє, а потім жити 'довго і щасливо'. Ми всі фантазуємо про те, хто це буде, де це буде, коли і як все трапиться. ЦЕ ДІЙСНО МОЖЕ СТАТИСЯ, але не так, як у кіно. Навіть мрії повинні бути наближені до реального життя. Отже, наступні принципи є своєрідним рецептом того, як закохуватися і лишатися закоханим у реальному світі.

Основними елементами стосунків є турбота, комунікація та зобов’язання. В процесі розвитку стосунків на кожному новому рівні здорових відносин виникатиме мікс цих елементів. Щоб закохатися, вам потрібно знати, як будувати здорові стосунки крок за кроком.

Як закохуватися і лишатися закоханими у реальному світі

Нижче подано етапи закоханості, через які проходить людина. Але перед тим, як перейти до них, дозвольте звернути увагу на дуже важливу річ — особисте здоров’я. Для того, щоб досягнути успіху у питаннях сердечних, людина, насамперед, повинна потурбуватися про своє власне здоров’я. Моя мама часто казала, що закохатися – це не знайти правильну людину, а стати нею. Якщо ви хочете мати здорові стосунки, ви повинні бути здоровими. Чим здоровішими ви є у шістьох аспектах життя, тим легше вам буде, і тим щасливішим ви будете у стосунках. Цими шістьома аспектами є: інтелектуальний, соціальний, емоційний, професійний або фінансовий, фізичний та духовний. Ніхто з нас не ідеальний, але чим ближчими ви будете до ідеалів у цих аспектах, тим кращими ви будете у створенні здорових стосунків, сповнених любові.

Етапи закоханості

Звичайний (повсякденний) контакт. Для того, щоб закохатися, потрібно когось зустріти. Це може трапитися на якихось формальних або неформальних заходах. Основна увага в такому випадку приділяється самій події та соціальному контексту, але іноді хтось може вас зацікавити. На цьому етапі відносин всі елементи стосунків турбота, комунікація та зобов’язання знаходяться на низькому рівні. 

Товаришування. Спілкуючись з тим, хто вас зацікавив, ви можете помітити, що у вас є спільні інтереси. Вам подобаються однакові фільми, їжа, види спорту, люди тощо. Тому ви можете вирішити якось провести час разом, щоб насолодитися тим, що вам обом подобається. Ви можете розважатися разом. На цьому етапі відносин елементи стосунків турбота та комунікація знаходяться вже на середньому рівні. Зобов’язання все ще на низькому рівні.

Дружба. Оскільки вам приємно і весело робити щось, чим ви обоє захоплюєтесь, то ви починаєте насолоджуватись часом, проведеним разом, незалежно від того, чим саме займаєтесь. Тепер акцент переходить з виду активності на той факт, що ви разом. Ви більше часу спілкуєтесь один з одним і насолоджуєтесь компанією один одного. На цьому етапі відносин елемент стосунків турбота знаходиться на рівні вище середнього, комунікація – вище середнього або на високому рівні, зобов’язання – вище середнього.

Романтична закоханість. На цьому етапі фізична привабливість, яка, ймовірно, існувала з самого початку, підкріплюється емоційною привабливістю. Елементи турботи та комунікації переходять на інший рівень близькості. Проте існує небезпека для стосунків на цьому етапі, якщо пара вирішує уникнути правильного розвитку етапу серйозних зобов’язань, вирішивши жити разом або намагаючись вести інтенсивні романтичні стосунки, тим часом відкладаючи шлюб через фінансові питання, освіту, страхи тощо. Невдача у переході на високий рівень зобов’язань поставить під загрозу розвиток високого рівня турботи та комунікації.

Любов із зобов’язаннями. Романтична любов підштовхує пару до вищого рівня турботи та комунікації, і якщо у них є сміливість продовжувати, результатом стає високий рівень зобов’язань. Тепер пара готова бути відповідальною, укласти шлюб, щоб поєднати свої життя та створити основу для того, щоб жити довго і щасливо.

Щасливі та тривалі любов та шлюб будуть постійно розвивати кожен з трьох елементів здорових стосунків (турботу, комунікацію та зобов’язання). Вони також продовжуватимуть підтримувати та покращувати кожен етап закоханості (особисте здоров’я, повсякденний контакт, товаришування, дружба, романтична любов, любов із зобов’язаннями) протягом всього життя і закладуть основу для 'довго і щасливо', що триватиме всю вічність.


Брюс Чендлер, професор соціальної роботи, ліцензований клінічний соціальний працівник. Зараз разом з дружиною старійшина Чендлер служить в якості місіонера в Українській Київській Молдовській місії та представляє Службу сім’ї СОД у Східноєвропейській території.