Як зробити Суботній день Його днем, незалежно від того, куди ви поїдете влітку

Як зробити Суботній день Його днем, незалежно від того, куди ви поїдете влітку

Джинси, в'єтнамки, іноді навіть шорти та футболка. Саме такий наряд ви можете часто побачити в приходах мого рідного Орландо, Флорида, — столиці парків розваг. Як правило, вони лишаються на годину, а потім вислизають перед недільною школою, тому ніколи не вдається дізнатися, звідки ж вони. Проте завдяки їхньому одягу можна зрозуміти, що це туристи, що вони проїздом. Бували також і ті, хто лишався на недільну школу, представлявся на зборах Товариства допомоги (і вони, як правило, приходили в більш традиційному для неділі одязі), і з'ясовувалося, що вони звідусіль — з Європи, Юти, Карибських островів, з інших частин світу. Незважаючи на їхній одяг, тривалість перебування чи місце прибуття, ми привітно їх зустрічали і цінували зусилля поклонятися Господу у Його день.

Нещодавно на уроці недільної школи, що стосувався дотримання у святості Суботнього дня, я думала про таких подорожуючих, читаючи ці вірші із Писань:


Принось жертву Господу Богу своєму в праведності, а саме—жертву скрушеного серця і впокореного духа. І щоб ти міг повніше утримувати себе незаплямованим від світу, ходи в дім молитви і піднось свої священнодійства в Мій святий день.

Учення і Завіти 59:8-9

Словом, яке я виділила читаючи, було “жертва”. Думаю, більшість погодиться з тим, що жертва — це щось складне; це те, від чого ми відмовляємося, не завжди бажаючи цього. Але значення цього слова не завжди було таким для людей. В стародавні дні слово “жертва” означало “робити щось чи когось святим”.

Це означає, що неділя — це день для очищення та освячення мене особисто та для освячення кожного з нас; це можливість щотижня ближче познайомитися з Богом та встановити зв'язок з Ним, щоб стати більше на Нього схожими. Це приходить, якщо ми робимо вибір пожертвувати та зробити особисте приношення Йому. Єдине, що ми можемо віддати, що ще не належить Йому — це наша воля і серце. Однак не думаю, що наша воля підкоряється Його волі через помах чарівної палички чи просте перебування на лаві в церкві. Мені здається, що ми підкоряємо свою волю Його волі крок за кроком, з кожним нашим вчинком, який сприяє зростанню нашої віри. І це приходить з часом. Тому наші приношення в Суботній день, особливо в дні нашої відпустки, можуть виглядати по-різному, в залежності від того, на якому відрізку шляху ми знаходимося у подорожі до Бога.

Іноді ми беремо наш найкращий недільний одяг, щоб бути повністю підготованими пожертвувати трьома годинами нашої відпустки, перебуваючи у церкві. Іноді ми взагалі не братимемо недільний одяг, але в неділю вранці відчуємо спонукання все ж таки піти в прихід, одягнувши те, що маємо, і віддавши те, що нам здається, ми можемо. Іноді ми можемо пропустити Суботній день через те, що подорожуємо. Іноді ми можемо собі сказати, що це подорож усього нашого життя і пропустити один тиждень — це не велика біда, особливо, якщо ми й так проводимо час із сім'єю. Однак, президент Расселл М. Нельсон навчав, що якщо мова йде про Суботній день, то для нього все зводиться до одного запитання: “Який знак я хочу подати Господу?” Це запитання можна перефразувати таким чином: “Що я можу запропонувати Господу зараз?” та “Чим я готовий пожертвувати в неділю, щоб стати кращим?”


Чим я готовий пожертвувати в неділю, щоб стати кращим?


Дуже зворушливий урок отримала моя сім'я, будучи у відпустці трохи більше року тому, коли наша машина зламалася в суботу ввечері. Ми планували підготуватися до неділі, зупинившись біля магазину, щоб придбати продукти на наступний день. Та ці плани на розлетілися вщент, коли довелося відбуксувати машину та застрягти в готелі.

Наступного дня була Пасха. Ми хотіли показати нашу вдячність Небесному Батькові за те, що ми безпечно добралися до готелю, тому вирішили піти до церкви. У нас не було автомобіля, тому шукаючи найближчу каплицю в інтернеті, ми виявили, що вона була у пішій доступності. Діти були не дуже задоволеними. Спочатку вони жалілися. Та пройшовши кілька кварталів, сміючись над нашою ситуацією, все стало на свої місця. В церкві ми раділи чуду Пасхи, по дорозі в готель отримали незабутні враження, і наші діти на нашому прикладі зрозуміли, що для тата і мами дуже важливо ходити до церкви в неділю, незалежно від того, де ми, чи які перепони на нашому шляху.

Після церкви всі зголодніли. В номері у готелі у нас були пасхальні цукерки, якесь печиво та напої, але ніякої суттєвої їжі. Було б досить легко піти до найближчого ресторану, щоб пообідати (і якщо чесно, так ми раніше і робили). Але не такий знак ми хотіли подати Господу саме тієї неділі. Решту дня ми провели в готелі, граючи в ігри, сміючись і просто гарно проводячи час (хоча наші шлунки були пустими). Наша жертва була невеличкою, але це вплинуло на дітей. Вони дізналися, що можуть чимось пожертвувати в неділю, віддати те, чого вони не так вже й хочуть і, вкінці кінців, знайти у цьому радість. Цьому уроку я постійно навчаюся сама. Справа не в тому, чи їмо ми в ресторані в неділю чи ні; чи потрібно нам працювати в Суботній день чи ні; чи приходимо ми до церкви у в'єтнамках чи ні (все це траплялося зі мною). Справа в тому, що ми можемо і що обираємо принести Господу у Його день.

З мого боку така жертва виглядала б інакше 15 років тому. Я була в іншому місці на моєму шляху подорожі віри і мої приношення в неділю не були такими ж. Вони не були поганими, лише іншими, як і приношення туристів, свідком яких я була протягом багатьох років у своєму приході в Орландо. Але застосовуючи Спокуту Ісуса Христа та завдяки простим, але постійним досить маленьким вчинкам, моє серце, воля та розуміння сили дотримання Суботнього дня у святості змінилися. Для мене це стало питанням жертвування малим, щоб Він міг благословити мене великим. Це своєрідний спосіб мислення — недільний спосіб — котрий допомагає дотримуватися Його дня у святості, незалежно від того, де ми є і чим займаємося. Якщо ми “приносимо свої приношення Господу”, Він зробить нас “кимось святим”, і як же добре, що Господь ніколи не йде у відпустку, займаючись цим.   


Іринна Деніелсон, родом з Флориди, — випускниця Університету Бригама Янга з дипломом журналіста. Вона є дружиною та матір'ю чотирьох прекрасних дітей та приймає усе божевілля, яке вони приносять.